Ostatnie miesiące wiele zmieniły w naszym życiu i sprawiły, że poszukujemy nowych wrażeń i miejsc, gdzie możemy się zrelaksować oraz odkrywać siebie na nowo, najlepiej na łonie niezmąconej miejskim pędem natury. Zamiast dobrze znanych kierunków podróży atrakcji turystycznych, wybieramy spontaniczne przygody w nieznane. Zanim jednak wsiądziemy do auta i pojedziemy tam, gdzie pokierują nas znaki lub intuicja, trzeba się odpowiednio przygotować. Także w kwestii garderoby.

Przede wszystkim liczy się wspomniana już funkcjonalność, a mianowicie wszelkiego rodzaju kamizelki (zwłaszcza te inspirowane strojem wędkarzy), czy spodnie z kieszeniami typu cargo. Nawet na najkrótszy wyjazd warto zabrać odpowiednią kurtkę typu parka, bluzę (wersja z kapturem to podstawa), dzianinową polówkę oraz golf. Pogoda, zwłaszcza jesienią, jest bardzo zmienna, dlatego stylizacje na tę porę roku składają się z kolejnych warstw, które chronią przed chłodem i deszczem. Na dodatek wszystkie propozycje spełnią swoją rolę także podczas wyjścia na miasto. Propozycje od polskiej marki łączą w sobie modern look z lekkim sportowym sznytem. Bez względu na okoliczności, ma być po prostu wygodnie.

Paleta kolorystyczna w nowym lookbooku RESERVED inspirowana jest kolorami ziemi, a dokładnie wyżynami i lasami. Znajdziemy różne wersje zieleni, brązu, beżu, czerni oraz barwę przypominającą dziko rosnącą kurkumę. Na ich tle wybija się abstrakcyjny nadruk łączący w sobie te odcienie. Warto zwrócić również uwagę na detale, takie jak pikowania na kamizelkach, strukturalny splot w swetrze czy duże kieszenie (nawet w T-shirtach i bluzach). Buty to przede wszystkim wygodne sneakersy oraz sznurowane obuwie inspirowane trekkingiem. W propozycjach na jesień znalazły się także pojemne plecaki oraz nadal modne saszetki.

Na zdjęciach Mateusza Stankiewicza pozuje nowa gwiazda polskiego modelingu – Mateusz Chmielewski. Od kilku sezonów bierze on udział w najważniejszych pokazach mody męskiej w Mediolanie, Paryżu oraz Londynie, ponadto reprezentują go najbardziej znane zagraniczne agencje. 

Ubrania RESERVED z lookbooka na jesień 2020 znajdziesz są w salonach marki oraz jej stronie internetowej.

  • Fotograf: Mateusz Stankiewicz – SameSame Agency
  • Reżyser/Operator: Bart Pogoda – Warsaw Creatives 
  • Stylizacje: Ewelina Gralak 
  • Scenografia: Ania Witko 
  • Model: Mateusz Chmielewski – Uncover Models