Krótkie czy długie włosy? Jeśli te drugie to muszą mieć długość jak u syreny. Fryzura tego typu od miesięcy pojawia się na wybiegach, czy możemy podziwiać na sesjach zdjęciowych. Ten trend wzięły sobie do serca również celebrytki. Co ważne, efekt musi wyglądać naturalnie. Jak z obrazu!

Fryzura "Botticelli" to obecnie najmodniejsza stylizacja włosów wśród gwiazd. Polecają ją Megan Fox, Rihanna oraz Gigi Hadid

Jak się domyślacie, ten sposób stylizowania włosów inspirowany jest malarstwem z okresu Odrodzenia (XVI wiek). Jednym z najsławniejszych twórców był właśnie Sandro Botticelli, a jego legendarny obraz "Narodziny Wenus" nadal zachwyca i inspiruje. Fryzura w tym stylu bazuje na bardzo długich lokach ułożonych w delikatne fale. Jak u bohaterki dzieła z 1485 roku, stworzonego na zlecenie jednego z członków bogatego rodu Medyceuszy.

Ta eteryczna i niewymuszona stylistyka delikatnie nawiązuje do trendów boho, co więcej, optycznie odmładza. Warto też wiedzieć, że ta fryzura jest nadal bardzo współczesna i pasuje nawet do minimalistycznych looków (z gorpcore chyba nie będziemy próbować) czy na pokazach mody - dowodem na to są gwiazdy. Gigi Hadid miała kilkukrotnie to uczesanie na prezentacjach kolekcji Chloe czy Isabel Marant. Rihanna fale w tym stylu miała na pokazie Dior, natomiast Megan Fox uwielbia "Botticelli hair" co potwierdzają fotografie w galerii zdjęć. . 

Fryzura "Boticelli" układa się naturalnie, dodaje objętości i podkreśla każdą stylizację, nawet gdy włosy są bardzo długie, jak u amerykańskiej aktorki. Jak ją wykonać? Warto zaopatrzyć się w dobrą lokówkę i kosmetyki chroniące włosy podczas układania ich na gorąco. Całość trzeba na koniec utrwalić lakierem lub sprayem teksturyzującym. Można też zapleść włosy w warkocz i pójść tak spać, jednak nie gwarantujemy, że efekt rano będzie idealny. Lepiej nie ryzykować.

"Botticelli hair" ma wiele fanek i to nie tylko w show-biznesie. Ta fryzura zawsze się obroni, zwłaszcza gdy mamy ważne wyjście, a tych pod koniec roku nie brakuje. 

Dobre kosmetyki do stylizacji włosów