W przypadku francuskich komedii romantycznych możemy liczyć na niezwykłe historie o oryginalnych zwrotach akcji i godnych zapamiętania bohaterach. Ponadto kino francuskie przenosi nas do Paryża i innych miejsc z unikalnym, romantycznym klimatem. Z tymi filmami wieczór na pewno będzie udany.

Komedie romantyczne francuskie: „Amelia” (2001), reż. Jean-Pierre Jeunet

Absolutny numer jeden wśród filmów z francuskiego kina romantycznego - „Amelia”, czyli obraz, który olśniewa klimatem, zachwyca grą aktorską odtwórczyni głównej roli, Audrey Tautou, a także uwodzi niebanalną historią. O czym opowiada? O samotnej ślicznej dziewczynie, żyjącej w Paryżu. Amelia, która pracuje w jednej z tamtejszych kafejek, czuje się nieszczęśliwa i zagubiona w wielkim mieście - bez przyjaciół i swojej miłości. Pewnego dnia wszystko jednak zaczyna nabierać sensu. Kobieta odnajduje w swojej łazience „skarb” i decyduje się odszukać jego właściciela, a gdy jej się to udaje, postanawia zacząć uszczęśliwiać ludzi. Wkrótce w jej życiu pojawia się również młody mężczyzna.

"Włoskie wakacje" to nie tylko piękna Toskania. To film o relacjach rodzinnych, stracie najbliższych i życiowych zakrętach>>

Komedie romantyczne francuskie: „Wyszłam za mąż, zaraz wracam” (2012), reż. Pascal Chaumeil

Na drugim miejscu rankingu można śmiało sklasyfikować miłosną historię o pięknej paryżance, Isabelle (w tej roli zjawiskowa Diane Kruger). Mogłoby się wydawać, że kobieta ma wszystko – przystojnego narzeczonego, pieniądze, urodę i dobrą pracę. Jednak gdy Pierre prosi ją o rękę, Isabelle zaczyna panikować: nad jej rodziną ciąży klątwa i każde pierwsze małżeństwo kończy się rozwodem. Aby uniknąć tragedii, kobieta postanawia poślubić przypadkowego mężczyznę, by móc się z nim rozwieźć i uratować przyszłość u boku swego ukochanego. Plan wydaje się doskonały, jednak życie lubi zaskakiwać!

Komedie romantyczne francuskie: „Miłość. Nie przeszkadzać!” (2006), reż. Pierre Salvadori

Trzecie miejsce na podium zajmuje film w reżyserii Pierre’a Salvadoriego - „Miłość. Nie przeszkadzać!”. Jest to opowieść o Irène (Audrey Tautou), prawdziwej uwodzicielce kuszącej bogatych mężczyzn. Kobieta lubi swoje życie i doskonale radzi sobie z kolejnymi "ofiarami". Pewnego razu, pod wpływem emocji, postanawia spędzić wieczór z Jeanem (Gad Elmaleh), którego bierze za milionera. Mężczyzna okazuje się nie być tym, za kogo się podaje. Irène odchodzi, lecz oczarowany nią Jeane rusza jej śladem. Wspólne doświadczenia zaczynają zbliżać do siebie nietypową parę.

Komedie romantyczne francuskie: „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie” (2010), reż. Pascal Chaumeil

Dobra komedia francuska, która rozbawi do łez, to bez wątpienia „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”. Jej bohaterem jest przystojny Alex (Romain Duris) – zawodowy uwodziciel, który rozbija na zlecenie nieudane pary. Mężczyzna pomaga kobietom przejrzeć na oczy, uświadamiając im, że nie są szczęśliwe w swoich związkach. Pewnego razu otrzymuje zlecenie od bogatego mężczyzny, który postanawia pokrzyżować plany swojej córki (Vanessa Paradis), która niedługo bierze ślub. Heartbreaker ma tylko tydzień, by zrealizować swoje zadanie. Czy mu się powiedzie?

Komedie romantyczne francuskie: „Miłość od pierwszego ugryzienia” (2014), reż. Thomas Cailley

Interesujący francuski film o miłości to również „Miłość od pierwszego ugryzienia”. Jego bohaterem jest nastoletni Arnaud (Kévin Azaïs), spędzający niezbyt ciekawe lato. W jego życiu niespodziewanie pojawia się śliczna, wysportowana Madeleine (Adèle Haenel). Okazuje się, że wybranka jego serca jest jednak szorstka i niedostępna, a w wolnych chwilach snuje wizje nadchodzącej katastrofy. Aby zbliżyć się do dziewczyny, zakochany chłopak postanawia towarzyszyć jej na obozie militarno-survivalowym. Czy zdoła poruszyć jej nieczułe serce?

Komedie romantyczne francuskie: „Jak kochają czarownice” (1997), reż. René Manzor

Francuski film w fantastycznym klimacie? "Jak kochają czarownice" stanowi idealną pozycję dla wszystkich, którzy szukają czegoś baśniowego. Historia czarownicy Morgane (Vanessa Paradis) to zwariowana opowieść o miłości. Kobieta jest matką małego Artura, który wkrótce skończy roczek i zostanie ochrzczony. Z tym wyjątkowym dniem wiążą się jednak pewne problemy – wybór ojca chrzestnego, którym może zostać któryś z ostatnich magów. Jednym z nich jest służący siłą zła Molok (Jean Reno), który chce wciągnąć chłopca w świat ciemności. Aby ustrzec dziecko przed złem, Morgane postanawia uczynić jego ojcem chrzestnym zwyczajnego śmiertelnika, urodzonego w tym samym dniu i o tej samej godzinie, co chłopiec. Niestety, nie wszystko idzie po jej myśli, a potencjalni kandydaci  znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Komedie romantyczne francuskie: „Pod dachami Paryża” (1930), reż. René Clair

Stara francuska komedia na udany wieczór we dwoje? „Pod dachami Paryża” to wspaniała propozycja dla prawdziwych koneserów dobrego kina. Film przedstawia historię ulicznego śpiewaka Alberta (Albert Préjean), zauroczonego piękną Polą (Pola Illéry). Para zbliża się do siebie, jednak jest ktoś, kto próbuje ich poróżnić. Albert zostaje omyłkowo posądzony o przestępstwo i zakochani zostają rozdzieleni przez policję. Kiedy bohater trafia do więzienia, w życiu Poli pojawia się jego przyjaciel, Luis (Edmond T. Gréville).

Francuskie filmy na lato: top 10>>

Komedie romantyczne francuskie: „Facet na miarę” (2016), reż. Laurent Tirard

Ten oryginalny, a zarazem dobry francuski film na pewno nie pozwoli się nudzić, a jednocześnie sprawi, że widz nieraz wybuchnie śmiechem. Młoda i atrakcyjna prawniczka, Diane (Virginie Efira) pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były chłopak. Któregoś dnia bohaterka gubi telefon, a jego znalazcą okazuje się Alexandre (Jean Dujardin). Mężczyzna chce, by kobieta zgodziła się na randkę, podczas której odda jej zgubę. Diane przystaje na propozycję i szybko odnajduje nieznajomego, ponieważ jest z jednej strony bardzo przystojny, a z drugiej niezwykle niski. Ten drobny szczegół oczywiście w niczym mu nie przeszkadza, a Diane spędza z nim wspaniały wieczór. Z czasem jednak zaczyna się zastanawiać, czy aby na pewno jest mężczyzną, w którym powinna ulokować swoje uczucia.

Komedie romantyczne francuskie: „Miłość aż po ślub” (2017), reż. Reem Kherici

Kolejny francuski film o miłości, która pojawia się w zasadzie dość niespodziewanie. Juliette (Reem Kherici) jest organizatorką ślubów i doskonale sprawdza się w powierzanych jej zadaniach. Sama nie ma partnera, lubi dobrą zabawę i przygodne znajomości. Wie, jak wykorzystywać swoją urodę i robi to na każdym kroku, zwłaszcza, że pamięta szkolne czasy, w których rówieśnicy się z niej wyśmiewali, a chciałaby zatrzeć nieprzyjemne wspomnienia. Niespodziewanie okazuje się jednak, że będzie musiała zorganizować ślub znienawidzonej koleżanki ze szkoły podstawowej, Alexii (Julia Piaton). Co gorsza, u jej boku przed ołtarzem ma stanąć przystojny i uprzejmy Mathias (Nicolas Duvauchelle), z którym dopiero co Juliette spędziła noc. Mimo wszystko kobieta nie może pozwolić, by zlecenie przeszło jej koło nosa. Czy jednak ślub będzie wyglądał na pewno tak, jak zaplanowano na początku?

"Dirty Dancing" doczeka się drugiej części! Jennifer Grey znów wcieli się w Baby?>>

Komedie romantyczne francuskie: „Angel-A" (2005), reż. Luc Besson

Intrygujący francuski film z wyraźnie zarysowanym wątkiem romantycznym, który spodoba się także miłośnikom zjawisk nadprzyrodzonych. André (Jamel Debbouze) jest nie tylko oszustem, ale kompletnym nieudacznikiem. Choć miał już wiele pomysłów na życie, żaden nie okazał się właściwy i nie przyniósł mu spełnienia. Szybko zadłuża się u większości groźniejszych gangsterów, a nie mając jak spłacić należności, ostatecznie postanawia ze sobą skończyć. W tym celu staje na moście i zamierza rzucić się w rozszalałą toń. Przypadkiem, na filarze obok, dostrzega kobietę (Rie Rasmussen), która także wybrała ten sam sposób na skrócenie swojego cierpienia. Kiedy piękna blondynka skacze, André bez wahania rzuca się za nią, by ją uratować. Nieznajoma przedstawia się jako Angela i zapewnia, że od teraz spełni każde jego życzenie, a on wreszcie stanie się szczęśliwy. Czy życie André rzeczywiście się zmieni?