W ostatnich dniach zaobserwowałyśmy na Instagramie prawdziwy wysyp zdjęć z hasztagiem #foxyeyes. Na YouTube codziennie pojawiają się tutoriale, w których dziewczyny pokazują, jak za pomocą kreski unieść kąciki oczu i nadać im kształt migdała. Za prekursorkę tego trendu uważa się Bellę Hadid, której znakiem rozpoznawczym są foxy eyes. Można powątpiewać, czy w jej przypadku „lisi” kształt oczu jest zasługą dobrego wizażysty, czy może… chirurga plastyka.

Getty Images

Pewne jest jednak, że ten efekt można uzyskać zarówno w gabinecie medycyny estetycznej, jak i za pomocą makijażu. Oczywiście w tym pierwszym przypadku rezultat będzie bardziej spektakularny – uniesione kąciki oczu otwierają bowiem spojrzenie i powodują wizualne odmłodzenie twarzy. Obecnie najpopularniejszy jest lifting oka za pomocą rozpuszczalnych nici PDO, co powoduje uniesienie zewnętrznego kącika oraz łuku brwiowego. Efekt zabiegu widać na filmie:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ANI MALKHASYAN RN — BSN, MSN (@moon__aesthetics__) Lis 25, 2019 o 5:34 PST

Nie każdy jednak lubi wbijanie igieł i przeciąganie nici pod skórą, dlatego my pozostajemy przy bezpieczniejszym rozwiązaniu – makijażu. A ten może zdziałać prawdziwe cuda. Sama Bella najczęściej korzysta z usług Hunga Vanngo (@hungvanngo), makeup artist, który wyspecjalizował się w makijażu typu foxy eyes. Robi je nie tylko u Hadidki, ale także Emily Ratajkowski, Kim Kardashian, Kendall Jenner czy Karlie Kloss. Jego trik? „Wyciąga” optycznie oko do góry za pomocą cienia do powiek, który aplikuje na przedłużeniu dolnej powieki. Dzięki temu oczy wydają się większe i zyskują pociągły kształt.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hung Vanngo (@hungvanngo) Sty 29, 2020 o 6:18 PST

Istnieje jednak dużo więcej sposobów, dzięki którym wykonasz makijaż foxy eyes u siebie. Oto kilka najważniejsze wskazówki od makijażowych YouTuberek.

Makijaż foxy eyes krok po kroku

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hung Vanngo (@hungvanngo) Sie 26, 2019 o 5:09 PDT

1. Zacznij od brwi. W przypadku Belli i Kendall, ich zewnętrzne końcówki są mocno uniesione do góry i tworzą niemal prostą linię. Aby zbliżyć się do takiego kształtu, możesz pęsetą wyskubać nieco zewnętrzną część łuków – w ten sposób ich końce będą smuklejsze i bardziej uniesione.

2. Podkreśl dolną linię brwi kredką, żeby uzyskać bardziej prosty kształt.

3. Cień do powiek w kolorze nude (powinien być nieco ciemniejszy) zaaplikuj tak, by stanowił przedłużenie dolnej powieki. Wyciągnij kreskę w kierunku zewnętrznego łuku brwiowego.

4. W kącikach oczu zaaplikuj rozświetlacz.

5. Sięgnij po eyeliner. Precyzyjną końcówką wyrysuj mały trójkącik w kącikach oczu – dzięki temu zyskają bardziej migdałowaty kształt. Zobacz, jak dużo może dać ten trik na przykładzie Kendall Jenner:

Getty Images

6. Teraz przejdź do zewnętrznego kącika oka. Narysuj eyelinerem cienką kreskę na przedłużeniu dolnej powieki. Podążaj za jej naturalnym kształtem kierując linię do góry.

7. Aby uzyskać bardziej wyrazisty look, nałóż brązowy cień powyżej narysowanej kreski i w zagłębieniu powieki. Pogrub też kreskę narysowaną eyelinerem.

8. Linię wodną oka podkreśl za pomocą białej kredki – pomoże to jeszcze bardziej otworzyć spojrzenie.

9. Mocno wytuszuj rzęsy skupiając się na zewnętrznych kącikach oczu. Podkręcisz je mocniej używając zalotki. Możesz także przykleić kępkę sztucznych rzęs w kącikach, co da efekt powłóczystego spojrzenia.

10. Na koniec nie zapomnij o wyrzeźbieniu kości policzkowych, dzięki czemu twarz zyska bardziej uniesione rysy. Pod kośćmi policzkowymi zaaplikuj bronzer. Wypukłość podkreśl za pomocą szapańskiego rozświetlacza, a na szczyty policzków muśnij różem.

Zobacz cały tutorial na wideo: