Filmy o miłości na jesień - czy macie swoje ulubione tytuły? W chłodniejsze dni chętniej zostajemy w domu, żeby zrelaksować się przed ekranem telewizora, czy laptopa. Gdy za oknem pada i temperatura spada, często decydujemy się na spokojny czas z książką, czy właśnie z filmem. Dlatego postanowiliśmy wybrać dla was najciekawsze produkcje, które umilą wam ten moment. Filmy o miłości na jesień to nie tylko komedie romantyczne, melodramaty, musicale ale również spokojne historie o relacjach międzyludzkich. W naszym zestawieniu na "filmy o miłości na jesień" pojawiły się klasyki typu "Poskromienie złośnicy" z Elizabeth Taylor, "Frankie & Johnny", "Grease", "Top Gun", czy "Kiedy Harry poznał Sally", a także "La La Land", "Pełnia życia",  oraz "Nie ma drugiej takiej". Na liście znalazło się aż 36 produkcji! Koniecznie sprawdźcie polecane przez nas filmy o miłości.

Komedie romantyczne 2020. Te filmy o miłości musicie zobaczyć w tym roku >>

Filmy o magii. Hity kinowe z ostatnich lat >>

Filmy o miłości na jesień: "Once" (2006)

On jest ulicznym muzykantem, który stracił wiarę w to, że jeszcze jest w stanie coś stworzyć. Ona to młoda matka próbująca znaleźć sobie miejsce w nieznanym mieście. Kiedy ich losy splatają się ze sobą odkryją nawzajem swoje ukryte talenty oraz doprowadzają do realizacji swoich ukrytych marzeń.

Film zdobył Oscara dla najlepszej piosenki "Falling Slowly".

Zobacz też: fajne komedie romantyczne >>

Najlepsze filmy o miłości i komedie romantyczne z lat 80. Słynne tytuły, które uwielbiamy do dziś i chętnie oglądamy >>

w rolach głównych: Glen Hansard, Markéta Irglová

reżyseria: John Carney

Filmy o miłości na jesień; "Słodki listopad" (2001)

Historia nowojorskiego biznesmena Nelsona Mossa, który zakochuje się w Sarze Deever - dziewczynie co miesiąc zmieniającej partnerów. Każdemu z nich pomaga poradzić sobie z problemami emocjonalnymi. Kiedy jednak sama zakochuje się w młodym biznesmenie, nie chce poddać się uczuciom.

Słynne filmy, w których znajdziesz inspiracje na ślub czy wesele >>

Zobacz też: Fajne filmy na wieczór >>

w rolach głównych: Charlize Theron, Keanu Reeves, Jason Isaacs, Greg Germann, Lauren Graham

reżyseria: Pat O'Connor

Filmy o miłości na jesień: "Kobiety pragną bardziej" (2009)

Zabawny, ale i prawdziwy. Czasem do bólu.

Znudzona żona (Jennifer Connelly) rozważa, czy nie odejść od męża (Bradley Cooper), który ją zaniedbuje. Dlaczego zaniedbuje? Bo ma romans z inną kobietą, na dodatek w której zakochał się inny samotny mężczyzna. Facet ten mógłby z kolei znaleźć szczęście uboku dziewczyny (Ginnifer Goodwin), która ma na jego punkcie obsesję – gdyby tylko zwrócił na nią uwagę. Aranżuje ona niby-przypadkowe spotkania z obiektem swoich uczuć. Podczas jednego z nich poznaje przyjaciela swojego ukochanego, granego przez Justina Longa, który postanawia wychować ją tak, jak profesor Higgins w "My Fair Lady" wychowuje Elizę Doolittle. Drew Barrymore natomiast gra zagubioną w świecie nieustannych randek kobietę, która staje się ofiarą współczesnej kultury, gdzie technologia i wirtualna rzeczywistość coraz częściej zastępują kontakty międzyludzkie.

Zobacz też: Filmy romantyczne na Netfliksie >>

w rolach głównych: Ben Affleck, Jennifer Aniston, Jennifer Connelly, Bradley Cooper, Ginnifer Goodwin, Justin Long, Drew Barrymore, Kevin Connolly, Scarlett Johansson, Kris Kristofferson, 

reżyseria: Ken Kwapis

Filmy o miłości na jesień: "Frankie & Johnny" (1991)

Po 18 miesiącach spędzonych w więzieniu za oszustwa bankowe, Johnny wychodzi na wolność. Mężczyzna chce rozpocząć nowe życie. Udaje mu się zdobyć pracę kucharza w nowojorskim barze. Poznaje tam atrakcyjną kelnerkę Frankie, dla której traci głowę, ale kobieta z nikim nie chce się wiązać. On natomiast się nie poddaje i z czarującym uporem zabiega o jej względy. Johnny, mężczyzna z przeszłością, nadal wierzy w wielką miłość. Frankie, kobieta doświadczona przez życie, w sprawach uczuciowych jest wstrzemięźliwa i stale gotowa do obrony. Czy uda mu się przekonać ją do siebie?

Zobacz też: Komedie romantyczne 2018 >>

w rolach głównych: Al Pacino, Michelle Pfeiffer, Hector Elizondo, Nathan Lane

reżyseria: Garry Marshall

 

Filmy o miłości na jesień >

Filmy o miłości na jesień: "Lepiej późno niż później" (2003)

Harry spotyka się tylko z dużo młodszymi kobietami do czasu, aż poznaje Erikę, matkę jednej z nich. Chwilę potem mężczyzna dostaje ataku serca, a w szpitalu opiekuje się nim młody przystojny lekarz, któremu w oko wpada Erica. Obaj nie mogą oprzeć się kobiecie...

Zobacz też: Filmy na pierwszą randkę >>

w rolach głównych: Jack Nicholson, Diane Keaton, Keanu Reeves, Amanda Peet, Frances McDormand, 

reżyseria: Nancy Meyers

Filmy o miłości na jesień: "Apartament" (2004)

Mathew prowadzi uporządkowane życie, ma piękną narzeczoną Rebeccę, wiedzie mu się w interesach, właśnie spotkał przyjaciela Luke'a z którym nie widział się od dwóch lat. Nigdy by nie przypuszczał, że podczas kolacji biznesowej wydarzy się coś, co przypomni mu o dawnej miłości - Lisie, która złamała mu serce znikając bez słowa. Mathew spróbuje wyjaśnić tę historię i odkryje, że nie wszystko wyglądało tak jak sądził...

Zobacz też: komedie romantyczne dla singli >>

w rolach głównych: Josh Hartnett, Rose Byrne, Matthew Lillard, Diane Kruger

reżyseria: Paul McGuigan

Filmy o miłości na jesień: "Top Gun" (1986)

Maverick i Goose to dwaj piloci marynarki udowadniający z każdym lotem swoje ogromne możliwości. Wybrani do szkoły asów przestworzy - Top Gun są szkoleni na najlepszych pilotów na świecie. Wkrtóce Maverick zakochuje się w swojej instruktorce Charlie.     

Filmy o miłości - 8 stylowych produkcji >>>

w rolach głównych: Tom Cruise, Kelly McGillis, Val Kilmer, Anthony Edwards

reżyseria: Tony Scott

 

Filmy o miłości na jesień: "Nieznośna lekkość bytu" (1988)

Na podstawie powieści Milana Kundery o tym samym tytule. Tomasz jest czeskim lekarzem i znanym podrywaczem stroniącym od polityki. Jednak obie te cechy zostają poddane próbie. Zakochuje się w Teresie, ale nie potrafi dochować wierności. Staje się uczestnikiem wydarzeń "praskiej wiosny" 1968 roku i mimowolnym "wrogiem ludu".

w rolach głównych: Daniel Day-Lewis, Juliette Binoche, Lena Olin, Daniel Olbrychski

reżyseria: Philip Kaufman

Filmy o miłości na jesień: "Grease" (1978)

Danny Zuko, lider grupy T-Birds spędza romantyczne wakacje w towarzystwie Sandy, która mieszka w Australii. Przysięgają sobie miłość i rozstają się - ona ma wyjechać, ale niespodziewanie zostaje w USA. Spotykają się ponownie w liceum Rydell High. Jednak Sandy, dobrze ułożona panienka, nie pasuje do wizerunku Danny'ego w szkole. Próbuje więc zostać jedną z Pink Ladies i odzyskać jego względy.

w rolach głównych: John Travolta, Olivia Newton-John, Stockard Channing, Jeff Conaway, 

reżyseria: Randal Kleiser

Filmy o miłości na jesień: "Candy" (2006)

Historia Dana widziana jego oczami. Chłopak podobnie, jak jego dziewczyna Candy, jest uzależniony od heroiny. Historia jest podzielona na trzy części ukazujące ich wspólne życie - niebo, ziemię i piekło. Losy dwojga zakochanych toczą się różnie, jednak oni ciągle próbują wierząc, że uda im się zaznać szczęścia.

w rolach głównych: Abbie Cornish, Heath Ledger, Geoffrey Rush, 

reżyseria: Neil Armfield

Filmy o miłości na jesień: "Życie od kuchni" (2007)

Kate jest szefową kuchni w ekskluzywnej restauracji na Manhattanie. Rzeczowym podejściem do wszystkiego onieśmiela innych. Jej perfekcjonizm zostaje poddany próbie, gdy w kuchni zaczyna pracę beztroski Nick. Ta odmienność jest przyczyną wielu spięć między nimi, ale też sympatii. Nie dość tego, Kate ma problemy z 9-letnią siostrzenicą, którą nieoczekiwanie musiała się zaopiekować, a która bardzo polubiła Nicka. Kobieta dochodzi do wniosku, że życia nie da się ułożyć tak, jak w pracy. Jeśli chce zbudować prawdziwą więź z Zoe, odnaleźć szczęście w ramionach Nicka, musi nauczyć się okazywać uczucia.

w rolach głównych: Catherine Zeta-Jones, Aaron Eckhart, Abigail Breslin, Patricia Clarkson, 

reżyseria: Scott Hicks

Filmy o miłości na jesień: "Miłosna układanka" (2006)

Rok 1985. Brian, chłopak ze zwykłej robotniczej rodziny z Essex rozpoczyna swój pierwszy rok nauki na Uniwersytecie w Bristolu. Nie bardzo wierzy w swój urok osobisty, ale za to stawia na maksymalne pogłębianie wiedzy. Zamiast więc udzielać się towarzysko przygotowuje się do startu w jednym z najsłynniejszych brytyjskich teleturniejów. Jednak całkowite oddanie się nauce utrudnia pojawienie się w okolicy dwóch jakże różnych koleżanek z uczelni - seksownej blondynki Alice i rozważnej ciemnowłosej Rebeki...

w rolach głównych: Rebecca Hall, James McAvoy, Alice Eve, Dominic Cooper, James Corden, Benedict Cumberbatch, 

reżyseria: Tom Vaughan

Filmy o miłości na jesień: "Poskromienie złośnicy" (1967)

Lucentio jest synem zamożnego pizańskiego kupca, który właśnie przybył studiować do Padwy. Na festynie zakochuje się jednak w Biance. Dziewczyna ma wielu adoratorów, jednak jej ojciec stawia jeden warunek - najpierw musi wydać za mąż starszą córkę, znaną sekutnicę Katarzynę. Lucentio podając się za nauczyciela literatury zdobywa jednak dostęp do Bianci. Ten sam podstęp stosuje również jego rywal Hortensjo, który znajduje również Petruchia - awanturnika i opoja, który za pokaźny posag gotów jest poślubić Katarzynę.

w rolach głównych: Richard Burton, Elizabeth Taylor, Michael York, 

reżyseria: Franco Zeffirelli

Filmy o miłości na jesień: "500 dni miłości" (2009)

Porzucony przez Summer Tom wraca myślami do 500 dni ich znajomości, by odkryć, co poszło nie tak.

w rolach głównych: Zooey Deschanel, Joseph Gordon-Levitt, Clark Gregg, Chloë Grace Moretz

reżyseria: Marc Webb

Filmy o miłości na jesień: "Kochankowie" (2008)

Leonard to młody człowiek z burzliwą przeszłością, który rozdarty jest między dwiema kobietami. Sandra to piękna i opiekuńcza córka biznesmena, którą u boku mężczyzny chętnie widzieli by jego rodzice. Michelle to tajemnicza i równie piękna sąsiadka, która swoim życiem bez limitów pociąga i intryguje Leonarda. On sam zmuszony jest do podejmowania decyzji niemożliwych do pogodzenia. Musi wybierać pomiędzy gwałtownością pragnienia a komfortem miłości. Czy odważy się podjąć ryzyko?

w rolach głównych: Joaquin Phoenix, Gwyneth Paltrow, Vinessa Shaw, Isabella Rossellini, 

reżyseria: James Gray

Filmy o miłości na jesień: "Listy do Julii" (2010)

Po przyjeździe do Verony, domu słynnej kochanki Julii Kapulet z „Romea i Julii”, młoda Amerykanka przyłącza się do grupy ochotników, którzy odpisują na listy z zapytaniem o miłosne porady do Julii. Odpowiadając na pewien list wysłany w 1951 roku, dziewczyna inspiruje jego autorkę do podróży do Włoch w poszukiwaniu dawno zaginionej miłości i zapoczątkowuje łańcuch wydarzeń, dzięki którym zupełnie niespodziewana miłość zawita w ich życiu.

w rolach głównych: Christopher Egan, Amanda Seyfried, Vanessa Redgrave, Gael García Bernal, Franco Nero

reżyseria: Gary Winick

Filmy o miłości na jesień: "Miłość i inne używki" (2010)

Przedstawiciel farmaceutyczny sprzedaje viagrę, starając się utrzymać na powierzchni rynku farmaceutycznego. Umawia się z młoda kobietą, która choruje na Parkinsona. Zaczyna się rodzić między nimi uczucie.

w rolach głównych: Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway, Oliver Platt, Hank Azaria, Gabriel Macht, Judy Greer

reżyseria: Edward Zwick

Filmy o miłości na jesień: "Bezsenność w Seattle" (1993)

Sam jest młodym wdowcem, który szuka nowej partnerki życiowej. Pomaga mu w tym synek Jonah, który pewnego dnia dzwoni do radia, opowiada historię swojego ojca i informuje słuchaczy, że chciałby mieć nową mamę. W odpowiedzi setki kobiet zaczyna wysyłać do Sama listy. Wśród nich jest Annie, zaręczona dziewczyna, która jednak postanawia poznać Sama bliżej...

w rolach głównych: Tom Hanks, Meg Ryan, Bill Pullman, Ross Malinger, Rosie O'Donnell, Gaby Hoffmann, 

reżyseria: Nora Ephron

Filmy o miłości na jesień: "Dwoje do poprawki" (2012)

Po wielu latach małżeństwa Kay chce na nowo podsycić atmosferę uczuć w swoim małżeństwie. Bohaterka dowiaduje się, że w Great Hope Springs przebywa specjalista zajmujący się relacjami partnerskimi, Bernie Feld. Kay postanawia nakłonić swojego sceptycznie nastawionego męża, Arnolda, by wyruszył wraz z nią na intensywną terapię małżeńsko-seksualną. Wyprawa ma pomóc małżonkom pozostać razem.

w rolach głównych: Meryl Streep, Tommy Lee Jones, Steve Carell, 

reżyseria: David Frankel

Filmy o miłości na jesień: "Czas na miłość" (2013)

Kończąc 21 lat Tim Lake odkrywa, że może podróżować w czasie. Po kolejnym nudnym przyjęciu noworocznym ojciec Tima opowiada rodzinną historię, że mężczyźni potrafią przemieszczać się w czasie. Tim może zmienić co się stanie lub co się już stało do tej pory w jego życiu. Postanawia uczynić świat lepszym, znajdując sobie dziewczynę. Niestety, nie jest to takie łatwe. Tim podróżując z Kornwalii do Londynu poznaje śliczną Mary. Zakochują się w sobie, ale w związku z przemieszaniem się w czasie okazuje się, że wcale jej nie poznał. Przy kolejnej podróży w czasie znowu ją poznaje i znowu się zakochują, sytuacja powtarza się wielokrotnie aby w końcu zdobyć serce dziewczyny. Tim wykorzystuje swoją zdolność do zorganizowania romantycznych oświadczyn, ratuje swój ślub od fatalnych przemów. Jego dar pomaga przyjacielowi dotrzeć na czas do szpitala, gdy rodzi się córka. Odkrywa, że ten dar pomaga, ale może być też niebezpieczny. 

w rolach głównych: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy, Lydia Wilson, Tom Hollander

reżyseria: Richard Curtis

Filmy o miłości na jesień: "Włoski dla początkujących" (2000)

Młody duchowny Andreas, po śmierci żony osiedla się na przedmieściach Kopenhagi, gdzie ma zastąpić starego pastora. W tym samym czasie niezdarna sprzedawczyni - Olimpia - sprzeciwia się apodyktycznemu ojcu i - chcąc urozmaicić swoje życie - postanawia zrobić coś czego nigdy wcześniej nie robiła. Introwertyczna fryzjerka Karen nieoczekiwanie odkrywa największy sekret swojej matki. Jorgen Mortensen, recepcjonista w miejscowym hotelu, rozpaczliwie próbuje zdobyć miłość pięknej, włoskiej kelnerki, w czym pomaga mu przyjaciel, impulsywny i nieokrzesany Halvfinn. Drogi tych ludzi krzyżują się niespodziewanie na wieczorowym kursie włoskiego dla początkujących. Życie każdego z nich diametralnie się zmienia przynosząc upragnione szczęście i miłość.

w rolach głównych: Anders W. Berthelsen, Ann Eleonora Jørgensen, Peter Gantzler, Lars Kaalund, Sara Indrio Jensen, Anette Støvelbæk

reżyseria: Lone Scherfig

Filmy o miłości na jesień: "Gwiazd naszych wina" (2014)

Hazel i Gus to para nastolatków, których połączyła błyskotliwość, niechęć do tego, co przeciętne i wielka miłość. Ich związek jest wyjątkowy - poznali się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorych na raka. Hazel ma 17 lat i nadopiekuńczych rodziców, których bardzo kocha, mimo że czasem ją irytują. Z Gusem łączą ją nie tylko podobne doświadczenia związane z chorobą, ale także miłość do książek. Dziewczyna marzy, aby poznać autora ulubionej powieści, Petera van Houtena. Wielokrotnie próbowała nawiązać z nim kontakt, ale bezskutecznie. Wytrwałość Gusa zostaje nagrodzona. Udaje mu się dotrzeć do pisarza i zostaje zaproszony na spotkanie w Amsterdamie. Postanawia zabrać ze sobą Hazel...

w rolach głównych: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Laura Dern, Sam Trammell, Willem Dafoe, Nat Wolff

reżyseria: Josh Boone

Filmy o miłości na jesień: "Zakochany Szekspir" (1998)

Wiliam Szekspir, młody dramaturg cierpi na niemoc twórczą i to właśnie w okresie, gdy dostaje zamówienie na sztukę, która może okazać się jego "przepustką do lepszego świata". Pewnego dnia podczas przesłuchania aktorów poznaje urodziwego młodzieńca, któremu powierza jedną z głównych ról. Jednak niechcący Will odkrywa, że jego młody przyjaciel w rzeczywistości jest... kobietą o imieniu Viola. Lady Viola i Szekspir zakochują się w sobie, nawiązując płomienny romans, a jednocześnie przed innymi ludźmi grając komedię, w której Viola wciąż jest mężczyzną. Ta znajomość okazuje się dla pisarza prawdziwym lekarstwem, a w jego sztuce dochodzi do przełomu. Niestety, Viola została obiecana innemu mężczyźnie i kiedy prawda wychodzi na jaw, kochankowie muszą się rozdzielić. Życie przyszykowało jednak dla nich jeszcze niejedną niespodziankę...

w rolach głównych: Joseph Fiennes, Gwyneth Paltrow, Judi Dench, Ben Affleck, Colin Firth, Simon Callow, Geoffrey Rush, Tom Wilkinson

reżyseria: John Madden

Filmy o miłości na jesień: "Kopciuszek" (2015)

W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem…

w rolach głównych: Lily James, Cate Blanchett, Richard Madden, Helena Bonham Carter, Stellan Skarsgård, 

reżyseria: Kenneth Branagh

Filmy o miłości na jesień: "Pełnia życia" (2017)

Życie Robina było jak marzenie. Przystojny, błyskotliwy, odnoszący sukcesy młody mężczyzna, przykuwający uwagę kobiet, stojący u progu życiowego sukcesu. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko przekreślić może jedna diagnoza brzmiąca jak wyrok: polio. Wyniszczająca choroba przykuwa Robina do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do paraliżu. Jak w takiej sytuacji odnaleźć siłę do walki? Gdzie  szukać nadziei?

w rolach głównych: Andrew Garfield, Claire Foy, Tom Hollander, Hugh Bonneville, 

reżyseria: Andy Serkis

Filmy o miłości na jesień: "Nie ma drugiej takiej" (2018)

Niespodziewana i okrutna diagnoza sprawia, że Abbie zaczyna szukać nowej dziewczyny dla Sama - swojego narzeczonego, który nie ma pojęcia o randkowaniu. 

w rolach głównych: Gugu Mbatha-Raw, Michiel Huisman, Kate McKinnon, Christopher Walken, Steve Coogan, 

reżyseria: Stephanie Laing

Filmy o miłości na jesień: "Piękna i szalona" (2001)

Siedemnastoletnia Nicole Oakley mieszka w luksusowej rezydencji w Los Angeles wraz z ojcem - wpływowym kongresmanem Tomem i jego drugą żoną Courtney. Nicole z nikim się nie liczy i notorycznie wagaruje w towarzystwie najlepszej przyjaciółki, Maddy. Zbieg okoliczności sprawia, że Nicole poznaje przystojnego Carlosa Nuneza, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Chłopak pochodzi z ubogiej latynoskiej rodziny, wychowywał się w nie najlepszej dzielnicy i wykazuje wybitne uzdolnienia. Wydawać by się mogło, że nic ich nie łączy: Carlos jest rozsądnym, odpowiedzialnym młodym człowiekiem i poważnie myśli o przyszłości, Nicole zaś nie uznaje autorytetów oraz nieustannie buntuje się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. On nie ma nic, z szacunkiem podchodzi do innych, ona ma wszystko i nie szanuje nikogo. Ich związkowi przeciwni są wszyscy: koledzy Nicole nie mogą ścierpieć poważnie myślącego Carlosa, którego uważają za dziwaka; z kolei rodzina Carlosa uważa, że znajomość z Nicole zrujnuje jego nadzieje na przyszłość. Czy ich miłość ma szanse przetrwać?

w rolach głównych: Kirsten Dunst, Jay Hernandez, Bruce Davison, 

reżyseria: John Stockwell

Filmy o miłości na jesień: "Serce nie sługa" (2005)

Porzucona przez męża Rafi jest zawieszona pomiędzy tykającym coraz głośniej zegarem biologicznym a spotkaniami ze swoją psychoterapeutką Lisą. Ta zaleca swojej pacjentce ponowne odkrycie cudownego świata randek. Jednak ostatnią rzeczą jaka przyszłaby do głowy zniechęconej Rafi jest to, że zakocha się o wiele młodszym mężczyźnie. Natomiast ostatnią rzeczą jakiej spodziewałaby się Lisa jest to, że jej ulubiona pacjentka zakocha się w jej synu.

w rolach głównych: Uma Thurman, Meryl Streep, Bryan Greenberg, Jon Abrahams

reżyseria: Ben Younger

Filmy o miłości na jesień: "Kiedy Harry poznał Sally" (1989)

Historia dwunastoletniego związku dwojga młodych ludzi, których drogi po skończeniu studiów rozchodzą się. Po pięciu latach przypadkowo spotykają się w samolocie. Początkowa niechęć z wolna przeobraża się w przyjaźń. Po wielu wspólnie spędzonych chwilach ciężko jest im stwierdzić czy dalej są tylko przyjaciółmi, czy łączy ich coś więcej.

w rolach głównych: Billy Crystal, Meg Ryan, Carrie Fisher, 

reżyseria: Rob Reiner

Filmy o miłości na jesień: "Niemoralna propozycja" (1993)

Diana i David są bardzo szczęśliwym i młodym małżeństwem. Jednak mają pewien problem, brakuje im pieniędzy i grozi im eksmisja. Dlatego też postanawiają jechać do Las Vegas i wygrać trochę pieniędzy. Jednak Diana wpada w oko pewnemu miliarderowi, który składa jej niemoralną propozycję, ma z nim spędzić jedną noc. Diana jest w potrzasku. Z jednej strony chce zasilić budżet, ale nie chce zdradzać Davida i choć jej mąż mówi, że się zgadza to ona nie jest pewna. Co postanowi Diana? Czy zgodzi się na tą ,,niemoralną propozycję", a jeśli tak to czy ich małżeństwo będzie wyglądać tak samo?

w rolach głównych: Robert Redford, Demi Moore, Woody Harrelson, Oliver Platt, Billy Bob Thornton, 

reżyseria: Adrian Lyne

Filmy o miłości na jesień: "Uwierz w ducha" (1990)

Sam i Molly są szczęśliwą, kochającą się parą. Pewnego wieczoru, w drodze powrotnej z teatru, zostają napadnięci i Sam ginie w walce. Zostaje uwięziony w postaci ducha do czasu, aż wyjaśni się, że jego śmierć nie była przypadkiem. Stara się ostrzec Molly przed grożącym jej niebezpieczeństwem, ale jak się okazuje, nie jest to takie łatwe dla ducha...

w rolach głównych: Patrick Swayze, Demi Moore, Whoopi Goldberg, Tony Goldwyn, 

reżyseria: Jerry Zucker