Filmy wiosna 2019

Uwielbiamy chodzić do kina i sezon wiosenny nie jest wyjątkiem. W najbliższych miesiącach będziemy w końcu rozkoszować się ładną pogodą oraz świetnymi premierami filmowymi. Już w pierwszy weekend kalendarzowej wiosny, mogliśmy zobaczyć nowy horror Jordana Peela z Lupitą Nyong'o, który jest hitem w amerykańskim boxoffice, a także "Ciemno, prawie noc" Borysa Lankosza, czy przejmujący "Girl". Filmy na wiosnę 2019 to także kolejne produkcje biograficzne lub oparte na faktach ("Rocketman", "Biały kruk", "Podły okrutny, zły", "Tolkien", "Cała prawda o Szekspirze", "Tajemnice Joan") czy filmy romantyczne oraz komedie ("After", "Gloria Bell", "Niedobrani", "Słońce też jest gwiazdą"). Musimy również wspomnieć o nowym dziele Jacka Borcucha "Słodki koniec dnia" z udziałem Kasi Smutniak i Krystyny Jandy. Gwiazda polskiego kina już została doceniona za tę rolę na ostatniej edycji festiwalu Sundance. Wiosna 2019 to również premiera kolejnej części Avengersów. Niestety będzie to ostatni film z udziałem naszych ulubionych bohaterów... Koniecznie sprawdźcie wybrane przez nas filmy na wiosnę 2019

Komedie romantyczne 2019 >>

Filmy na wiosnę 2019: "To my" (22 marca)

Adelaide Wilson wraca w swe rodzinne strony do domku na plaży, w którym spędziła dzieciństwo. Przyjeżdża tu z mężem oraz dziećmi, aby odnaleźć letnie wytchnienie. Ścigana przez niewyjaśnione i nierozwiązane traumy z przeszłości oraz dziwaczne zbiegi okoliczności, Adelaide czuje, że paranoja, w której się znalazła, narasta z niepohamowaną siłą. Kobieta czuje, że coś złego spotka jej rodzinę. Po relaksującym dniu na plaży, który spędza z rodziną i przyjaciółmi, Adelaide wraca do letniego domu. Kiedy nastaje zmrok, Wilsonowie odkrywają cztery sylwetki stojące na podjeździe: sobowtóry ich rodziny.

reżyseria: Jordan Peele

w rolach głównych: Lupita Nyong'o, Winston Duke, Elisabeth Moss, Tim Heidecker

Fajne filmy na wieczór >>

Filmy, wiosna 2019: "Ciemno, prawie noc" (22 marca)

Na podstawie powieści Joanny Bator o tym samym tytule. 

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, kobieta będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny.

reżyseria: Borys Lankosz

w rolach głównych: Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Agata Buzek, Piotr Fronczewski, Roma Gąsiorowska, Dorota Kolak, Aleksandra Konieczna, Dawid Ogrodnik

Filmy romantyczne na Netfliksie >>

Filmy na wiosnę 2019: "Złodziejaszki" (22 marca)

Produkcja otrzymała ubiegłoroczną Złotą Palmę za najlepszy film, a także nominacje do Złotych Globów i Oscarów w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

Dwie siostry, mąż jednej z nich, ich kilkuletni syn i sędziwa nestorka rodu żyją pod jednym dachem, utrzymując się z emerytury babci, dorywczych zajęć i drobnych kradzieży. Spoiwem, które wszystkich łączy, są mroczne tajemnice, a gdy w ich domu pewnego dnia pojawi się zaniedbywana dziewczynka z sąsiedztwa, ta osobliwa wspólnota jeszcze bardziej się umocni. Nieoczekiwane wydarzenie skłoni też do zadania fundamentalnego pytania: czy większą wartość mają więzy krwi, czy też związki budowane z własnej woli.

reżyseria: Hirokazu Koreeda

w rolach głównych: Lily Franky, Lily Franky, Mayu Matsuoka, Kairi Jyo, 

Filmy, wiosna 2019: "Girl" (22 marca)

Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia tożsamości.

reżyseria: Lukas Dhont

w rolach głównych: Victor Polster, Arieh Worthalter, Oliver Bodart, Tijmen Govaerts

Filmy na wiosnę 2019: "Dumbo" (29 marca)

W oryginalnej wersji słonik z nienaturalnie wielkimi uszami jest pośmiewiskiem całego cyrku. Odrzucony musi radzić sobie sam. Jego przyjacielem zostaje mysz o imieniu Timothy, dzięki niemu Dumbo przezwycięża kłopoty i staje się potem pierwszym latającym słoniem. 

reżyseria: Tim Burton

w rolach głównych: Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito, Eva Green, Alan Arkin

Filmy na wiosnę 2019: "Free Solo: ekstremalna wspinaczka" (29 marca)

Film premierowo był już pokazywany na kanale Discovery, ale tę historię (a zwłaszcza widoki) warto zobaczyć na dużym ekranie.

Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie - wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. "Free Solo" zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

reżyseria: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi

w rolach głównych: Alex Honnold, Tommy Caldwell, Jimmy Chin, Sanni McCandless

 

Zobacz więcej filmów na wiosnę 2019 >>