Foksal 19

FHouse Warsaw, jeden z lokali Fashion TV powstał przy ulicy Foksal 19 w Warszawie. W miejscu, które zawsze tętniło życiem. Czteropoziomowa kamienica, położona w pobliżu Traktu Królewskiego wpisana jest do rejestru zabytków. W XVIII wieku na tych terenach położony był prywatny ogród rozrywki, w którym można było podziwiać występy akrobatów lub słuchać muzyki na żywo. W 1789 roku z tego miejsca Jean-Pierre Blanchard wystartował w pierwszy w Polsce lot balonem. Później, w małych artystycznych kawiarniach spotykali się tam ludzie kultury i sztuki, organizowano dobroczynne bale i rauty, na których bywali m.in. Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz. Teraz kamienica zamieniła się w unikatowy koncept FHouse, w którym na każdym piętrze czekają inne atrakcje. 

Szczęśliwe miejsce

Zaprojektował je Marco Belotto. Projektant, który od lat tworzy eleganckie, ponadczasowe miejsca. Wnętrza konceptu zdobią wyszukane tapety i lustrzane ramy, elegancji dodają mu welurowe kanapy, a lekkości geometryczne, szklane ławy. Każde z 4 pięter zyskało swój indywidualny charakter, zachowując przy tym wpólny koncept. Wszystko po to, żeby jak mówi sam projektant, koncept był miejscem szczęśliwym. 

„Każdy projekt musi być technicznie doskonały. Jeśli jednak nie jest przeprowadzony z serca i bez najwyższej dbałości o szczegóły, nie można go uznać za kompletny. Dlatego czuję się odpowiedzialny za projekt nie tylko na etapie projektowania, ale przez cały czas jego realizacji. Muszę się upewnić, że obraz, który stworzyłem, został przetłumaczony na rzeczywistość zgodnie z zamierzeniami, aby mieć pewność, że powstała przestrzeń będzie szczęśliwym miejscem”. – mówi Marco Belotto. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FHouse Warsaw (@fhousewarsaw) Mar 4, 2020 o 4:25 PST

Chilloutowa muzyka, relacje z wybiegów i dania oraz koktajle inspirowane… najnowszymi kolekcjami domów mody. W znajdującej się na parterze restauracji Szef Kuchni promuję ideę foodsheringu - przygotowuje danie, którymi goście bez problemu mogą się dzielić. Po kolacji, na pierwszym piętrze na gości konceptu czeka butikowa przestrzeń z wykwintnymi alkoholami, a także część shoppingowa z biżuterią i perfumami. Na 3 piętrze FHouse znajduje się klub, a jeszcze wyżej miejsce poświęcone biznesowym spotkaniom. 

Otwarcie konceptu FHouse Warsaw potrwa dwa dni - planowane jest na 13 i 14 marca.