„Komitet zobowiązał Dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Leszka Kopcia do przygotowania w ciągu 30 dni zmian w regulaminie Festiwalu, w tym jego harmonogramu, regulujących kwestie formalno-prawne wynikające z decyzji Komitetu Organizacyjnego” – czytamy na stronie festiwalu w Gdyni.

„Wszyscy członkowie Komitetu opowiedzieli się za tym, by filmy, które mogłyby się kwalifikować do udziału w Festiwalu w tym roku, mogły być do niego zgłaszane również w roku przyszłym” – dodano.

Według wcześniejszych planów, 45 . Festiwal Polskich Filmów Fabularnych miał się odbyć w dniach 14-19 września. Niestety koronawirus sprawił, że w tym roku straciliśmy już niejeden festiwal filmowy czy muzyczny. Wciąż nie wiadomo, co z Nowymi Horyzontami.

NOWE: HBO GO: te produkcje znikną z platformy do końca maja. To ostatnia szansa, by je zobaczyć

Gdyński festiwal filmowy jest organizowany od 1974 roku. Podczas niego prezentowane są polskie filmy fabularne powstałe w ciągu roku od poprzedniego festiwalu. Główną nagrodą festiwalu są Złote Lwy. Od kilku lat obok Konkursu Głównego organizowany jest również Konkurs Kina Niezależnego, a także Konkurs Młodego Kina.

Przypomnijmy, że w tamtym roku nagrodę główną zdobył „Obywatel Jones” Agnieszki Holland. Wśród zwycięzców byli także Jan Komasa za „Boże Ciało” oraz Dawid Ogrodnik za pierwszoplanową rolę w „Ikar. Legenda Mietka Kosza”.

ZOBACZ TEŻ: Festiwal filmowy w Gdyni 2019: Kto zwyciężył?

CZYTAJ TAKŻE: W co się bawić? Festiwal przeciw izolacji i opera bez ruszania się z kanapy [GÓRECKI NA WEEKEND]