W strefie OFF Out of Schedule odbyło się 13 pokazów. Wyróżniliśmy aż siedem, bo poziom OFFów był wyjątkowo wysoki i dość wyrównany. W zestawieniu mogliśmy umieścić także Paulinę Plizgę, która w ramach swojego charakterystycznego stylu zapewniła mocne, wyraziste show. Mogliśmy dodać Herzlich Wilkommen z dobrą, choć nierówną kolekcją. Ograniczyliśmy się do siedmiu najciekawszych młodych projektantów, którzy w przyszłości chcemy zobaczyć w Designer Avenue. Najlepsze pokazy prezentujemy w kolejności chronologicznej.

Kas Kryst

Dobra kolekcja inspirowana streetartem i kulturą longboardową. Uważam, że Kas Kryst ma potencjał, żeby konkurować o rząd dusz z superpopularnymi polskimi markami streetwearowymi. Oglądałam wcześniejsze dokonania projektantki na zdjęciach i podoba mi się, że z okazji FWP wyszła poza swoją estetykę i przyzwyczajenia.

Połączenie streetwearu i awangardy jest genialne! Streetwear jest od kilku sezonów bardzo modny, jednak nie każdy projektant potrafi zrobić z tego high fashion. Wbrew pozorom nie jest to takie proste.

Marta Kowalska, ELLE.pl (belka)

Gdyby współczesny Leon Zawodowiec wskoczył na longboard, pewnie wyglądałby jak jeden z modeli pokazu Kas Kryst. Kolekcja projektantki celnie uderzyła w moje licealne fascynacje ciężką muzyką i tajemniczym miastem. Wielkie szale, genialne bluzy ze srebrzystymi kapturami, obszerne swetry i płaszcze w niezastąpionej czerni złożyły się na bardzo spójne sylwetki - nie tylko dla facetów. Moda plus wizja - jeśli Kas Kryst będzie to nadal łączyć w takim stylu, na pewno jeszcze nabroi w Łodzi wiele razy!

Więcej o pokazie Kas Kryst jesień-zima 2013 >>>