Produkcja oparta na ekscytującym życiorysie Halstona powstanie już niedługo, jednak nie jest znana jeszcze data jej premiery. Wiadomo jednak, że w projektanta wcieli się Ewan McGregor ("Trainspotting", "Fargo", "Gwiezdne wojny"), który będzie również jednym z producentów serialu, z kolei za scenariusz odpowie Sharr White ("The Affair"), a za reżyserię - Dan Minahan ("American Crime Story"). To mocna ekipa, dlatego można się spodziewać naprawdę wyjątkowego efektu. 

Kim był Halston? 

Nazywał się Roy Halston Frowick, ale wszyscy znali go po prostu jako Halston. Rzucił studia, by studiować na chicagowskim Instytucie Sztuki i pracować w sklepie Carson Pirie Scott. Potem otworzył własny sklep z kapeluszami, aż zawędrował do Nowego Jorku, by właśnie w stolicy projektować najpiękniejsze nakrycia głowy dla Bergdorf Goodman. To autor m.in. słynnego kapelusza pillbox Jackie Kennedy z 1961 r., który pierwsza dama założyła na inaugurację prezydentury swojego męża, Johna F. Kennedy’ego. Według pogłosek Jackie i Halston mieli ten sam rozmiar głowy, więc projektant, zanim wysłał jej zamówienie, zawsze sam przymierzał gotowy kapelusz i oglądał się w dwóch lustrach jednocześnie. 

Zobacz: Hipisowskie farbowane ubrania tie-dye wracają do mody>>

Prawdziwą sławę przyniosły mu jednak imprezy - to król najpiękniejszych kreacji disco, które były wyznacznikiem prawdziwego nowojorskiego nocnego życia. Tworzył połyskujące sukienki wiązane na karku, wzorzyste kombinezony, długie kreacje z dekoltami sięgającymi pępka. Regularnie zaglądał do Studio 54, gdzie wpadał na swoje klientki i jednocześnie przyjaciółki od parkietu: Biankę Jagger, Lizę Minnelli i Anjelikę Huston. Uwielbiał powtarzać: "Jesteś tak dobry jak ludzie, których ubierasz". 

Sygnował perfumy, wypuścił tańszą linię z J. C. Penney. Kilka lat przed śmiercią został wyrzucony z własnego domu mody i stracił prawa do nazwiska.