Kolejna gwiazda z Hollywood docenia rolę polskiej aktorki. Kilka miesięcy temu, gdy na Festiwalu Filmowym w Cannes prezentowano film "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego krytycy byli zgodni, że odtwórczyni głównej roli, Joanna Kulig była zjawiskowa. Doceniła ją również Julianne Moore. Polka otrzymała kolejne komplementy, a ich autorem jest Ethan Hawke.

Ethan Hawke zachwycony Joanną Kulig!

Słynny aktor, znany z takich produkcji jak "Boyhood", "Pierwszy reformowany", "Plan Maggie" czy "Siedmiu wspaniałych", przyznał w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" przeprowadzonym podczas trwającego właśnie American Film Festival, że podoba mu się język polski a to za sprawą Joanny Kulig, którą również docenił za jej ostatnie dokonania w kinie. "To wybitna aktorka, a w 'Zimnej wojnie' jest po prostu fenomenalna" - przyznał 47-latek.

Hawke i Kulig spotkali się kilka lat temu na planie filmowym. Oboje zagrali w "Kobiecie z piątej dzielnicy" z 2011 roku (w reżyserii i według scenariusza Pawła Pawlikowskiego) i to właśnie tam gwiazdor zetknął się również z naszym językiem. "Zakochałem się w nim [języku polskim], kiedy kręciliśmy "Kobietę z piątej dzielnicy". Mieliśmy scenę z Joanną Kulig, która czyta mi po polsku. Do dziś myślę o tym z sentymentem. Podobnie jak o Joannie." - dodał w rozmowie z polską gazetą.

O czym jest wspomniana produkcja? "Po głośnym skandalu z udziałem Toma Ricksa, mężczyzna w krótkim czasie traci lukratywną posadę na amerykańskim uniwersytecie, a także odchodzą od niego żona i córka. Tom ucieka do Paryża, by w cieniu francuskich bulwarów napisać książkę i spróbować odzyskać rodzinę. Niestety z ambitnych planów niewiele wychodzi i bohater ląduje w podrzędnym hotelu zarabiając na życie jako nocny stróż. Czas osładza mu jedynie niezobowiązujący seks z Anią, Polką pracującą jako kelnerka w pobliskim barze. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się piękna i tajemnicza Margit. To, co początkowo zapowiadało się jak zwyczajne zauroczenie przemienia się w prawdziwie obsesyjną relację. Nowa kochanka całkowicie przejmuje władzę nad związkiem. Dodatkowo ich burzliwemu romansowi towarzyszy seria niewytłumaczalnych zdarzeń. Tom orientuje się, że tym razem naprawdę traci kontrolę nad swoim życiem". - możemy przeczytać w opisie dystrybutora.