Potwierdza to przygotowany przez dystrybutora opis filmu (warto podkreślić, że powstał on przed wybuchem tegorocznego Strajku Kobiet), który brzmi następująco:


„W czasach, w których kobiety są produktami, macierzyństwo jest obowiązkiem, a seksualność jest represjonowana, pięć bohaterek zmierzy się ze środowiskiem pełnym absurdów i chorych konfrontacji, brakiem prawdziwych emocji i samotnością. Świat przedstawiony w filmie nie jest prawdziwy, lecz bardzo wiarygodny.”

Tak natomiast prezentuje się pierwszy zwiastun tej produkcji:

“Erotica 2022” ze względu na swoją strukturę będzie dziełem dość nietypowym. Nie jest to jednolity film, a antologia składająca się z pięciu odrębnych historii. Za każdą z nich odpowiada inna polska reżyserka - do tego grona należą Olga Chajdas (która już miała okazję współpracować z Netflixem przy okazji serialu “1983”). Anna Jadowska („Dzikie róże”, „Ultraviolet”), Katarzyna Adamik („Pokot”, „Boisko bezdomnych), Jagoda Szelc („Wieża jasny dzień”, „Monument”) oraz Anna Kazejak („Skrzydlate świnie”, „Szadź”). Udział kobiet w “Erotice 2022” nie kończy się jednak na tematyce oraz tym, że wszystkie stanowiska reżyserskie zostały obsadzone kobietami. Materiałem źródłowym dla każdego segmentu filmu będą bowiem historie autorstwa pięciu polskich pisarek: Gai Grzegorzewskiej, Grażyny Plebanek, Joanny Bator, Ilony Witkowskiej i Olgi Tokarczuk.

W obsadzie „Erotiki 2022” znajdą się między innymi Małgorzata Bela, Agnieszka Żulewska, Andrzej Konopka, Julian Świeżewski, Monika Pikuła, Agata Buzek, Sebastian Stankiewicz, Ignacy Liss, Sara Celler Jezierska i Sebastian Pawlak. Producentką filmu jest Marta Lewandowska ze studia filmowego Friends with Benefits.

“Erotica 2022” pojawi się w ofercie Netfliksa 25 listopada 2020 roku.