Zaledwie kilka tygodni temu informowaliśmy was o powstaniu nowej marki z kostiumami kąpielowymi Inamorata. Jej pomysłodawczynią jest słynna modelka Emily Ratajkowski. Jak mogliśmy przeczytać w wywiadach z Emily, "wszystkie stroje inspirowane są estetyką vintage i dotychczasowym stylem gwiazdy". Cała branża gratulowała ślicznej Amerykance, wszyscy stwierdzili, że był to strzał w dziesiątkę. W końcu Ratajkowski często pozuje w bikini i chętnie publikuje zdjęcia z plaży na swoim instagramie. Jak się jednak okazuje, Emily długo nie cieszyła się swoim sukcesem. 26-latka właśnie została oskarżona o plagiat.

Czy Emily Ratajkowski skopiowała dwa modele strojów kąpielowych od projektantki Lisy Marie Fernandez? Wiele na to wskazuje. Już na pierwszy rzut oka widać podobieństwa. Chodzi o "Cardiff", czyli kostium jednoczęściowy wiązany na kokardki oraz stanik "Vulcan, który wygląda jak top. Oba kostiumy trafiły do sprzedaży u Fernandez prawie trzy lata temu. Lisa Marie Fernandez (jej kolekcje reklamowała np. Magdalena Frąckowiak) wysłała już do Inamorata list o zaprzestaniu i zaniechaniu sprzedaży oraz produkcji powołując się na certyfikaty Unii Europejskiej dotyczące rejestracji obu projektów (dokumenty pochodzą z maja 2015 roku). Fernandez złożyła już nawet pozew w nowojorskim sądzie federalnym. Na samym instagramie Fernandez zobaczymy sporo postów dotyczących tej afery. Emily Ratajkowski nie komentuje tej sprawy...

To niepierwszy raz, kiedy Lisa Marie Fernandez oskarża kogoś o plagiat. Projektantka sądziła się już z takimi markami jak Victoria's Secret, Triangl oraz Cotton On. 

Od lewej: Projekty Lisa Marie Fernandez, stroje kąpielowe Inamorata