Ellesse to sportowa marka stworzona w 1959 roku we Włoszech. Jej założycielem jest Leonardo Servadio - to właśnie od jego inicjałów - L.S. powstała nazwa brandu. Ellesse sławę zyskała w latach 70. - marka słynęła przede wszystkim z odzieży narciarskiej, później uznanie zyskała także w tenisowych kręgach. Nieprzypadkowo w logo zobaczycie fragment tenisowej piłki.

Ellesse szybko przedostała się do także do stretwearu i w pewnym momencie rzeczy z metką brandu wypadało nosić nie tylko na trening. Na pewno przyczyniła się do tego współpraca Ellesse z jednym z topowych projektantów. Jean-Charles de Castelbajac tworzył z Ellesse wybrane kolekcje. Ellesse swoim znakiem rozpoznawczym uczyniła ubrania z nadrukowanym dużym i bardzo widocznym logotypem - to jedna z pierwszych marek, która na dobre lansowała logomanię. W ten sposób nie można było nie zauważyć kogoś, kto nosi ubrania brandu. W pamięć zapadły także stroje bohaterów filmu "Foofball Factory" -  kibole w niektórych scenach mają na sobie właśnie dresy Ellesse. 

Teraz Ellesse znów jest na topie. Co chwilę zaskakuje swoich klientów limitowanymi kolekcjami i współpracami (m.i z Liamem Hodgesem, Staple, czy Le Fix). Najbardziej pożądane są gumowe klapki (birkenstocki mają konkurencję!)  - dziewczyny noszą je i na co dzień i na basen, klasyczne (i już kultowe) bawełniane bluzy oraz saszetki-nerki.

Jak nosić ubrania Ellesse zgodnie z trendami na wiosnę i lato 2019? Z innymi sportowymi elementami albo na przekór - z ultradziewczęcymi sukienkami. Zarzućcie bomber albo z logo Ellesse na boho tunikę a nawet na cekinową mini. W ofercie marki znajdziecie też kostiumy kąpielowe - zapakujcie je do swojej walizki na wakacje.

Czytaj też: Kultowe marki modowe, które wracają >>>>