Matt Dusk to jeden z lepiej znanych Kanadyjczyków w Polsce. Matt jest laureatem wielu nagród, w tym Diamentu Trójki i Róż Gali 2016 w kategorii muzyka. To doświadczony wokalista i fantastyczny showman ze świetnym poczuciem humoru. W Polsce Matt Dusk ma na koncie współprace z wieloma czołowymi artystami, w tym z Margarett (wspólny album „Two Of Us”), Sanah i Agą Zayran. Matt dogrywał także swój wokal do utworów Zbigniewa Wodeckiego już po jego śmieci, co zaowocowało nowymi aranżacjami takich hitów jak „Szczęście jest we mnie” i „Zacznij od Bacha”.

Niedawno swoją premierę miał nowy album Matta Duska pt. „Sinatra With Matt Dusk”. Album ten to płyta, która zabiera nas w podróż do czasów, w których u szczytu popularności był jego idol Frank Sinatra. W czasy elegancji i zmysłowości, zadymionych klubów Las Vegas z lat 60., gdy na listach przebojów królowały dzisiejsze standardy: „Come Fly With Me”, „I’ve Got You Under My Skin” czy „Fly Me To The Moon”. 

Album promuje singiel właśnie ze Zbigniewem Wodeckim – „My Way / Szczęście jest we mnie”:

Drugim singlem z płyty, który pojawił się ostatnio w sieci jest utwór nagrany wraz z Kubą Badachem, do którego tekst napisała żona wokalisty, Aleksandra Kwaśniewska. Utwór nowi tytuł „Learnin’ the blues / Już wiesz co to blues”:

Skąd miłość Matta do jazzu i pomysł na współpracę z Kubą Badachem? 

- Jazz ma wieloletnią tradycję w zakresie interpretacji i współpracy. Dorastałem w nocnych klubach, w których nigdy nie wiedzieliśmy, kto był na sali i nie wiedziałeś, kto zaraz wyjdzie na scenę i zaśpiewa. Kuba i ja chcieliśmy znaleźć piosenkę, którą dwóch gości mogłoby zaśpiewać o bluesie, doradzając sobie wzajemnie, żeby iść dalej. Współpraca z Kubą była bezproblemowa i przyjemna, a praca na planie klipu wypełniona była rozmową, śmiechem i whisky! – podsumowuje dla nas Matt Dusk.

To jednak nie jedyne pytanie, które mu ostatnio zadaliśmy. Matt wziął udział w naszym nowym cyklu wideo ELLE MAN TALKS. To w nim zdradził, jaki wpływ na jego muzyczne wybory miało dzieciństwo, skąd jego fascynacja Frankiem Sinatrą, jak trafił na utwory Wodeckiego, jak mu się pracowało z Margaret i co sądzi o programach typu talent-show. 

Zobaczcie, jak Matt Dusk poradził sobie z naszymi pytaniami:

ZOBACZ: John Lennon skończyłby 80 lat. Zobacz słynnego Beatlesa na starych zdjęciach

MUZYKA W ELLE MAN: Krzysztof Zalewski w nowym ELLE MANIE: Wychodzę i śpiewam swoje

WYWIAD Z IKONĄ: Marek Niedźwiecki w nowym ELLE MANIE: Jeszcze w zielone gramy