ELLE About Fashion to wydarzenie skierowane do wszystkich osób, które są zainteresowane modą, budowaniem świadomej i nowoczesnej kariery w branży i poszerzeniem wiedzy na temat odpowiedzialności mody. Przez cały tydzień redakcja magazynu oraz goście specjalni będą się z Wami dzielić swoimi doświadczeniami, dyskutować między innymi o kulisach pracy w branży mody i jej przyszłości, w tym o postępującej cyfryzacji i rozwoju mody cyrkularnej.

Hasła, które nam przyświecają w tym roku, to ELLE About Fashion – Kariera w modzie oraz Moda odpowiedzialna. 

„Zmiany, jakie zachodzą w świecie mają ogromny wpływ na modę. I odwrotnie to, co dzieje się w modzie może spowodować globalną zmianę. Bo moda to więcej niż ubrania, to przede wszystkim ludzie i nieodłączna część kultury, w której żyjemy. Jeśli w  branży do łask wracają stare, trochę zapomniane profesje to znak, że podobne jest w innych dziedzinach. Jeżeli w globalnych tendencjach coraz częściej znajduje się miejsce dla inicjatyw lokalnych, to sygnał, że tego potrzebujemy nie tylko, gdy chodzi o stroje. Zainteresowanie projektantów metawersum, już prowadzi do narodzin nowych specjalizacji i zawodów, a wkrótce może i całych dziedzin gospodarki. Z kolei troska o przyrodę, budząca się w nas, klientach, wymusza nawet na wielkich graczach zmianę podejścia do systemu produkcji ubrań i do nich samych. Platformy sprzedażowe oferują rzeczy z drugiej ręki, domy mody zaczynają interesować się niesprzedanym asortymentem, firmy odzieżowe inwestują w technologie zero waste. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, zapraszamy na kolejną edycję EAF, opowiemy o globalnych trendach, ale też o możliwościach, jakie mamy tu i teraz, by pracować w świecie mody i z jej pomocą zmieniać życie na lepsze" – mówi Joanna Lorynowicz, redaktor naczelna magazynu  ELLE.

ELLE About Fashion to połączenie konferencji, warsztatów, w których można wziąć udział na żywo, i prelekcji online. Dla tych, którzy nie będą mogli spotkać się z nami w Warszawie, w dniach od 6. do 12. czerwca na ELLE.pl opublikujemy 6 wideopodcastów z udziałem wyjątkowych gości. Zaproszone ekspertki wyjaśnią, jak pokierować swoją karierą w branży mody, opowiedzą o swoich doświadczeniach w budowaniu własnych marek jak i agencji modowych, jak istotna jest edukacja w zakresie mody cyrkularnej, i jakie nowości czekają na nas w nieustannie zmieniającym się przemyśle mody gdyż wszyscy budujemy przyszłość mody. 

 Kluczową częścią ELLE About Fashion będą spotkania offline 10. 11. i 12. czerwca z udziałem redakcji ELLE oraz inspirujących osób z branży. Możecie wziąć w nich udział!

Poznajcie agendę ELLE About Fashion


PONIEDZIAŁEK, godz. 18:00
Wideopodcast:
Terapia stylu
Rozmawiają: Sylwia Antoszkiewicz, Style Coach & Karolina Limbach, stylistka magazynu ELLE

WTOREK, godz. 18:00
Wideopodcast: 
Praca w agencji kreatywnej - zawód przyszłości czy modna profesja
Rozmawiają: Asia Sobierajska, Co-founder & Chief Commercial Director Warsaw Creatives & Marcin Świderek, szef redakcji mody magazynu ELLE

ŚRODA, godz. 18:00
Wideopodcast: 
Jak pokochać praktyczne pisanie o modzie
Rozmawiają: Aleksandra Zawadzka, autorka książki Moda Vintage & Joanna Lorynowicz, redaktor naczelna magazynu ELLE

CZWARTEK, godz. 18:00
Wideopodcast: 
Działanie z przesłaniem: jak reklamy mody kształtują rzeczywistość
Rozmawiają: Aleksandra Szol, Modivo E-Commerce Director & Joanna Lorynowicz, redaktor naczelna magazynu ELLE

PIĄTEK, godz. 18:00
Wideopodcast: 
Kariera i moda odpowiedzialna. Czy da się je połączyć?
Rozmawiają: Harel, dziennikarka i autorka niezależnego bloga & Aleksandra Zawadzka, redaktorka ELLE.pl

SOBOTA, godz. 18:00
Wideopodcast: 
Jak z sukcesem zbudować markę modową
Rozmawiają: Paulina Pyszkiewicz, założycielka marki modowej LEBRAND & Marcin Świderek, szef działu mody magazynu ELLE

PIĄTEK, czyli inspirujące wykłady ze sceny (KUP BILET)

17:10 - Moda i Ilustracja we współpracy z międzynarodowymi projektantami / Karolina Pawelczyk - Ilustratorka poruszająca się w przestrzeni fashion&beauty. Rysować uczyła się w Central Saint Martins w Londynie. Rozmowę przeprowadzi redaktor naczelna ELLE Joanna Lorynowicz


17:35 – Moda cyrkularna. Dlaczego dziś ważniejsze jest to, czego po sobie nie zostawimy, niż to, co po sobie zostawimy? / Monika Surowiec – prekursorka modowego upcyclingu w Polsce. Projektantka, badaczka i edukatorka w dziedzinie mody cyrkularnej oraz metodologii upcyclingu.

18:00 - Trendy w branży mody: ekologia i technologia / Rafał Reif - szef działu mody i handlu w firmie doradczej Accenture oraz autor podcastu "Co z tą modą" o przyszłości i odpowiedzialności branży mody.
.
18:25 - "To zasługuje na wideo!", czyli o audiowizualnych wyzwaniach redakcji modowej / Marta Kowalska, redaktor prowadząca ELLE.pl opowie o tym jak reelsy, tik-toki, wszechobecne live'y zdominowały social media. Wszyscy zostaliśmy po trochu narratorami naszego życia w ruchomych obrazkach. Dla redakcji magazynów o modzie to moment, gdy sesja zdjęciowa to czasem za mało. Jak ugryźć temat, by pięknych fotografii czy tekstów nie promowały tylko nudne wideo-backstage? Pokażemy Wam, jak robimy to w ELLE.pl!


19:05 - Jak szukać świetnych ubrań w lumpeksach i co czyni te znaleziska prawdziwymi perełkami? / Kasia Zawadzka - aktora teatralna, filmowa i serialowa. Występowała na prestiżowych scenach Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej oraz Teatru Polskiego w Warszawie i Aleksandra Zawadzka - dziennikarka, redaktorka mody, copywriterka, autorka książki „Moda vintage”.

19:35 - Praca stylistki i jak zdobywać doświadczenie w branży mody / Karolina Limbach - stylistka ELLE i prowadząca program TVN Style "Czas na zmianę".

 

SOBOTA, czyli warsztaty poświęcone karierze w modzie (KUP BILET)

godz. 11:00-15:00

Marcin Świderek - Dyrektor Działu Mody ELLE - warsztat: Czy magazyny mody wciąż kreują trendy i wpływają na współczesną rzeczywistość?
Aleksandra Szol - Modivo E-commerce Director - warsztat: Praca w modowym e-commerce
Kamila Kończak – Co-Founder & Managing Director Lepont Agency - warsztat: PR w branży mody. Na czym tak naprawdę polega praca współczesnego PR-owca w branży mody. Jak zmieniła się branża i sam zawód od wybuchu pandemii?
Marta Kowalska - redaktor prowadząca ELLE.pl / warsztat: Zawody przyszłości w branży kreatywnej

 

NIEDZIELA, czyli warsztaty poświęcone modzie odpowiedzialnej (KUP BILET)

godz. 11:00-15:00

Monika Surowiec - założycielka Saint Warsaw Circular Fashion /„Moda cyrkularna - wspólna odpowiedzialność. Warsztat z nowego kierunku mody”
Aleksandra Szol
- Modivo E-commerce Director - "Wyzwania stojące przed modową platformą sprzedażową w 2022 roku"
Angelika Warlikowska
- redaktorka mody magazynu ELLE / Jak zbudować odpowiedzialną garderobę?
Ewelina Antonowicz
- prezeska polskiego oddziału globalnej organizacji Fashion Revolution / Jak zaprojektować nowy system mody? Kryteria, innowacje, aktywizm i moda przyszłości.