Elisabetta Franchi wiosna-lato 2020

Elisabetta Franchi w swojej nowej, wiosenno-letniej kolekcji zabrała nas na podkład luksusowego jachtu. W projektach widać mocną inspirację stylem włoskiej Riwiery. Dominują lekkie, miękko układające się na ciele tkaniny. W wielu projektach wykorzystanie morskich motywów widać bezpośrednio np. marynarski, dwurzędowy żakiet czy sukienki i spódnice w charakterystyczne pasy. Kolory oscylują głównie w palecie niebieskości - na wybiegu widzimy zarówno zmysłowy kobalt, jak i delikatny Tiffany blue, a uzupełnia je czerwień, zieleń i beż.

Warto zwrócić uwagę także na dodatki i detale kolekcji. W projektach często przejawia się motyw marynarskiej liny, łańcuchów i kotwic. Akcesoria, takie jak opaski do włosów ze słomy, torebki z rafii, i czapki z daszkiem, przywołują na myśl gorące, włoskie wakacje. 

Kolekcja to hołd dla wolnych duchem, kosmopolitycznych kobiet, podróżniczek, dynamicznych osobowości, ale jednocześnie takich, które zwracają uwagę na szczegóły i doceniają luksusowe rozwiązania. 

Pokaz wiosenno-letniej kolekcji Elisabetty Franchi odbył się podczas gali z okazji stulecia swojej działalności dyplomatycznej pomiędzy Polską a Włochami. Wydarzenie inaugurujące obchody rocznicowe zostało objęte honorowym patronatem Ambasadora Włoch - Aldo Amati. W programie wydarzenia znalazł pokaz mody prestiżowej włoskiej marki Elisabetta Franchi (ze specjalnym udziałem projektantki) i krótkie panele dyskusyjne na temat włoskiej kultury, mody i kuchni. Galę poprowadziła Grażyna Torbicka.

Wśród głównych sponsorów tego niezwykłego wydarzenia znaleźli się Ambasada Włoch w Polsce, Elisabetta Franchi, Generali, ENIT, Inalca oraz Gpoland Group.