Instagram rośnie w siłę! Korzysta z niego ponad 300 milionów aktywnych użytkowników, a w tej chwili hashtag #food liczy sobie 153,541,938 postów i zmienia się z każdą minutą. Rekordy bije również popularny #foodporn czy #eatclean, a nawet #smoothie. Co to oznacza? Że na Instagramie chętnie szukamy jedzeniowych inspiracji i sami fotografujemy każdy swój kęs. A najbardziej uwielbiamy profile, które promują zdrowe nawyki żywieniowe i sportowe - motywują nas każdego dnia!

Jakie są naszym zdaniem najciekawsze polskie profile na Instagramie, które zachęcają nas do zdrowego odżywiania i życia w zgodzie z naturą? Poznajcie top 10. redakcji ELLE.pl: 

1. Roślinne Porady - @roslinneporady

 #Eatclean: inspirujące polskie profile na Instagramie, fot. @roslinneporady

Ten Instagram jest niczym internetowy zielnik. Opowiada o sezonowych roślinach, tych znanych i tych mniej docenianych, udzielając nam porad co do ich właściwości i leczniczego lub kulinarnego zastosowania. Dzięki niemu dowiesz się gdzie, jak i kiedy zdobyć dany okaz, oraz w jaki sposób go zasiać i pielęgnować. Warto jest korzystać z darów natury, niezależnie od tego jaką mamy porę roku.