Już dziś, 19 sierpnia 2020 roku, Lew połączy siły z Księżycem, obdarzając go swoją płomienną energią. Tym samym zakończy jego stary cykl i rozpocznie kolejną, wyjątkową fazę nowiu. Znakiem Lwa rządzi majestatyczne Słońce, któremu ten zawdzięcza swój ogromny potencjał. Spłynie na nas kosmiczna energia otwierająca serca na nowości. W astrologii comiesięczna praca z Księżycem przyśpiesza proces duchowej transformacji. Pomaga przepracować trudne emocje, zrobić postęp i zrozumieć sens bieżących sytuacji. Uczy, jak nawiązać głębszy kontakt z naturą oraz podążać za głosem intuicji. Szczególnie nów sprzyja manifestacjom lub uwalnianiu od toksycznych wątków z przeszłości.

Nów Księżyca to zjawisko, którego nie można podziwiać gołym okiem. W tej fazie Srebrny Glob na moment "znika" z nieba, by za chwilę rozpocząć całkowicie nowy cykl. 

Podczas fazy nowiu Słońce oraz Księżyc spotykają się w tym samym znaku zodiaku i po tej samej stronie Ziemi, co wyjaśnia chwilową ciemność na niebie. W Lwie ta faza jest symbolem odnowy. Astrologiczny kot budzi w nas naszą uśpioną autentyczność. Reprezentuje świadomą jaźń. Rozpoczyna wyjątkowy czas, w którym serce łączy się z podświadomością, aby promieniować czystą miłością. To rozwój ego i wskrzeszenie płomienia, wskazującego nam nowe ścieżki życia.

Twój horoskop na nów Księżyca w Lwie >>

Nów w Lwie - co oznacza?

Księżyc w nowiu w Lwie daje nam okazję na wykorzystanie energii i odwagi tego znaku ognia. Czas pożegnać ciemność, by obudzić w sobie symboliczne Słońce. Dać się ponieść światłości, a nie negatywom. Wyjść z cienia, żeby wreszcie dosięgnąć swoich marzeń. Ten nów wznosi życie na wyższe wibracje, by obudzić w nas to najprawdziwsze "ja". Z pewnością wskaże nam ludzi i miejsca, które napełniają nasze serce miłością. Zainspiruje do nowych projektów lub powrócenia do swoich dawnych pasji. Nie zmarnuj tego ważnego momentu. Wyciśnij z energii Lwa, ile się da. Teraz masz szansę zestroić się z duszą i odkryć swoje prawdziwe powołanie. 

Lew jest królem, który sam ustala granice. Nie dotyczą go te same prawa, co "poddanych". Zwinnie przeskakuje przez każdą barierę, aby spełnić swoją aktualną zachciankę.

Mając na uwadze motywy Lwa, warto przeznaczyć sierpniowy nów na ukończenie spraw zaczętych w przeszłości. Czas zawiązać końce, żeby ruszyć do przodu. Nawet jeśli w życiu kierujesz się rozsądkiem, na chwilę oddaj głos swojemu sercu. Lew jest autentyczny i pewny siebie. Niech twój umysł otworzy się na nowe początki. Bądź światłem. Nie bój się błyszczeć w towarzystwie. Myśl tylko o tym, co jest "tu i teraz", skupiając się wyłącznie na dobrej zabawie. Brzmi samolubnie? Cóż, taki jest Lew. Jednak wszyscy zazdroszczą mu szczęścia. Ten niepoprawny optymista i ryzykant ze swoim podejściem podbija cały świat. 

Nów w Lwie - co teraz zrobić?

Sierpniowy nów wydarzy się w 26 stopniach Lwa. W astrologii to oznacza, że ta faza Księżyca obdarzy nas odwagą do "przyjęcia miłości" płynącej ze środka lub świata zewnętrznego. Lew rządzi również ośrodkiem serca, więc jeśli pragniesz wyleczyć się ze starych ran, teraz jest na to idealny moment. Zastanów się, jakie są twoje relacje. Czy dajesz swoim bliskim miłość i ciepło? Podejmij działania, by naprawić swoje związki. Znajdujesz się w momencie duchowej odnowy. Różnorodne fazy Ziemskiego Satelity zdają się być owiane tajemnicą. Jednak kiedy już się z nimi zestroisz, zrozumiesz przekaz płynący z ich mądrości. Wiedz, że matczyna obecność Księżyca pragnie urzeczywistnić twoje sny. Pomyśl o nowiu jak o czystym płótnie, na którym masz szansę stworzyć swoje arcydzieło. Jeżeli zmagasz się z brakiem motywacji do porzucenia złego nałogu lub rozpoczęcia nowej, zdrowej rutyny, nów jest twoją comiesięczną szansą, aby dać z siebie wszystko i nareszcie to zrobić. To zjawisko na niebie nie tylko wyznacza początek nowego cyklu księżycowego. Ono sieje ziarna nowych początków na kolejne sześć miesięcy twojego życia. Zastanów się, jakie plony chcesz zbierać i posiej swoje nasiona już dziś. 

Brama Lwa - najważniejsze zjawisko w sierpniu >>