Skutki wszechobecnych fal upałów odczuwa chyba każdy z nas. Słabszy i krótszy sen, nasilona alergia i zmniejszona wydajność organizmu nawet w trakcie przebywania w domowym zaciszu - mogłybyśmy tak wymieniać bez końca. Tym bardziej że najnowsze badania wykazały, że fale upałów mogą bezpośrednio zwiększać poziom stężenia pyłu zawieszonego, dwutlenku azotu i smogu fotochemicznego w warstwie przygruntowej, co niesie ze sobą wiele potencjalnie groźnych następstw - niezależnie od tego, czy jesteśmy w centrum tętniącego życiem miasta, czy na wsi. W takich przypadkach niektóre rządy, jak np. we Francji — zalecają ograniczenie aktywności sportowej na świeżym powietrzu na rzecz ćwiczeń w pomieszczeniach zamkniętych w trakcie szczytowych upałów i wysokich stężeń ozonu.

No tak, ale czy przebywanie w tym okresie w domu rzeczywiście będzie dobrym rozwiązaniem? Nawet jeśli pominiemy kwestię temperatury (która w podatnych na nagrzewanie pomieszczeniach może osiągać nawet 30 stopni), to nadal martwi nas fakt, że wysoka wilgotność bezwzględna w pomieszczeniach zwiększa obecne w powietrzu stężenie formaldehydu, czyli bezbarwnego gazu uwalnianego przez niektóre meble i produkty drewniane. Efekt? Trujący mieszkaniec domów zbiera się w oskrzelach, podrażniając śluzówki dróg oddechowych, wpływa niekorzystnie na spojówki, wywołując pieczenie oczu i łzawienie, a przy dużym stężeniu powoduje suchość w gardle, kichanie, katar i kaszel.

Dyson Purifier Cool™ Formaldehyde TP09

Z pomocą przychodzi Dyson, który z myślą o bezpiecznej i przyjemnej przestrzeni w zaciszu domowym stworzył Dyson Purifier Cool™ Formaldehyde TP09. Oczyszczacz powietrza automatycznie wykrywa i niszczy formaldehyd, wychwytuje kurz, alergeny i wirusy, a wbudowane czujniki stale analizują parametry jakości powietrza i wyświetlają poziom zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym na ekranie LCD.

Dyson Purifier Cool Autoreact™ TP7A

Furorę w trakcie fali upałów zrobił także Dyson Purifier Cool Autoreact™ TP7A. Wszystko za sprawą innowacyjnej technologii, która sprawia, że w cieplejsze dni silny strumień oczyszczonego powietrza może równocześnie chłodzić pomieszczenia.

Z myślą o Tobie

Jego udoskonaloną konstrukcję z pewnością docenią wszyscy ci, którzy marzą o komfortowych letnich nocach. Nowe oczyszczacze powietrza Dyson w trybie nocnym monitorują i oczyszczają powietrze, wykorzystując najcichsze ustawienia, a dzięki przyciemnionemu wyświetlaczowi ekran urządzenia nie rozprasza podczas snu. Tryb nocny można ustawić w przedziale czasowym od 30 minut do 8 godzin.

PS Funkcja chłodzenia, którą oferują oba oczyszczacze, przynosi prawdziwe orzeźwienie w trakcie aktywności fizycznej w zaciszu domowym. Dzięki niej ćwiczenia są przyjemniejsze i bardziej efektywne nawet wtedy, gdy na zewnątrz temperatura utrudnia normalne funkcjonowanie.

Najwyższe standardy

W najnowszych modelach oczyszczaczy powietrza Dyson nie tylko filtr spełnia normę HEPA 13, ale również całe urządzenie. Zarówno Dyson Purifier Cool Autoreact™ TP7A, jak i Dyson Purifier Cool™ Formaldehyde TP09 skutecznie wychwytują i usuwają 99,95% zanieczyszczeń o wielkości zaledwie 0,1 mikrometra, w tym nawet najmniejsze drobinki kurzu, alergeny, bakterie, pyłki czy zarodniki pleśni.

Oba urządzenia Dyson z funkcją wentylatora zostały wyposażone w technologię Air Multiplier™, która odpowiada za efektywną cyrkulację, wychwytując nawet odległe mikro zanieczyszczenia, a następnie rozprowadzając chłodne i oczyszczone powietrze do każdego zakątka pomieszczenia.

Jesteście ciekawi co jeszcze mają do zaoferowania innowacyjne urządzania od kultowej marki Dyson? Więcej informacji znajdziecie na stronie dyson.pl.