Ranking uwzględnia okres od 1 czerwca 2018 roku do 1 czerwca 2019 roku. Jak podaje „Forbes”, Dwayne Johnson zarobił w tym przedziale czasowym 89,4 mln dolarów. Co się złożyło na tak duży zarobek? Aktor zgarnął 23,5 mln dolarów z góry za pojawienie się w filmie „Jumanji. Następny poziom”, czyli trzeciej części serii. To jego najwyższa gaża do tej pory.

Oprócz tego „The Rock” otrzymuje 700 tys. dolarów za każdy odcinek serialu HBO „Gracze”. Aktor też całkiem sporo gra, bo w końcu widzieliśmy go ostatnio na dużym ekranie w takich filmach jak „Drapacz chmur”, „Rampage: Dzika furia” czy „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”. Oprócz tego były wrestlingowiec zarabia miliony za sprawą własnej linii ubrań, butów i słuchawek.

A kto uplasował się za nim? Bardzo dobrze poradził sobie Chris Hemsworth, który zgarnął 76.4 mln dolarów w omawianym przez „Forbesa” okresie. Kolega z kinowego uniwersum Marvela, czyli Robert Downey Jr., znalazł się tuż za nim z 66 mln dol. Magazyn napisał, że za rolę Iron Mana w „Avengers: Koniec gry” Downey Jr. zarobił ok. 55 mln dolarów. Nie dość, że dostał 20 mln z góry, to później miał udział przy zysku filmu.

CZYTAJ TEŻ: „Avengers: Koniec gry” został najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów. Pobił rekord „Avatara”

A tak prezentuje się pierwsza dziesiątka najlepiej zarabiających aktorów (kwoty rzecz jasna w dolarach):

1. Dwayne Johnson – 89,4 mln

2. Chris Hemsworth – 76,4 mln

3. Robert Downey Jr. – 66 mln

4. Akshay Kumar – 65 mln

5. Jackie Chan – 58 mln

6. Bradley Cooper – 57 mln

7. Adam Sandler – 57 mln

8. Chris Evans – 43 mln

9. Paul Rudd – 41 mln

10. Will Smith – 35 mln

Wniosek? Jeśli się nie jest Johnsonem, to warto grać w MCU. Aż czterech aktorów z tego świata filmowego znalazło się w TOP 10. Ale zdetronizowanie „The Rocka” może być ciężkie.