Chociaż w naszym kraju mocne alkohole często pije się samodzielnie, to praktycznie wszystkie z nich można udanie łączyć z innymi składnikami, tworząc w ten sposób smaczne koktajle. Jednym z najpopularniejszym połączeń jest zmieszanie mocnego alkoholu (przede wszystkim wódki) z napojem energetycznym zawierającym kofeinę (najczęściej Red Bullem). Cenią je szczególnie ci, którzy lubią imprezować do późnych godzin nocnych lub wczesnych porannych. Drink z Red Bullem z jednej strony potrafi bowiem nieco zamieszać w głowie, a z drugiej dodać energii do dalszej zabawy. I jeśli z owym połączeniem nie przesadzimy (nadmierne spożycie obu wymienionych składników może się okazać dla nas szkodliwe), to nic nie stoi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu się nim uraczyć.

Identycznie jak w przypadku większości rzeczy w życiu, lepiej postawić na jakość, niż na ilość. A jeśli szukasz jakościowych drinków z Red Bullem, to dobrze trafiłeś – oto kilka przepisów, które z pewnością pomogą rozbujać niejedną imprezę!

Pobudzający drink z Red Bullem

Jak już ustaliliśmy, zadaniem drinka z Red Bullem jest przede wszystkim działanie pobudzające. Nie oznacza to jednak, że należy go traktować wyłącznie w kategoriach utylitarnych. Wystarczy jeden niewielki dodatek, aby poprawić nieco walory smakowe i sprawić, aby przygotowywany drink był nie tylko pobudzający, ale charakteryzował się przy tym orzeźwiającym smakiem.

Nie będziemy tu jednak wprowadzać zbytnich komplikacji, bo w tym przypadku prostota również jest istotna. Aby przygotować pobudzającego drinka z red bullem, będziemy potrzebować następujących składników:

 • wódka (czysta – te smakowe lepiej zachować na inne okoliczności),
 • Red Bull,
 • cytryna lub limonka.

Jako, że estetyka schodzi tu na dalszy plan, wybieramy dowolną szklankę. Wlewamy do niej wódkę (40 lub 50 mililitrów), dopełniamy Red Bullem i wrzucamy ćwiartkę cytryny lub limonki, pamiętając o uprzednim wyciśnięciu soku do naszego koktajlu. Gotowe! Radzimy jednak pamiętać o tym, aby nie zwiększać zawartości wódki w takim drinku i nie czynić z niego głównego bohatera naszego wieczoru – alkohol i kofeina w dużych ilościach to nie jest dobry pomysł.

Jagerbomb – jak przygotować?

Drink z wódki i Red Bulla to swoisty klasyk, ale ten napój energetyczny dobrze sprawdza się również w połączeniu z innymi mocnymi alkoholami. Również takimi, które posiadają swój własny, charakterystyczny smak. Jednym z nich jest słynny, pochodzący z Niemiec likier ziołowo-korzenny, czyli Jagermeister. Jego słodko-gorzki smak dobrze pasuje do Red Bulla, a owo połączenie zazwyczaj serwuje się w nieco bardziej fantazyjny sposób, niż po prostu mieszając ze sobą w szklance.

Chodzi oczywiście o tak zwane jagerbomby. Czemu jager? To wiadomo. Ale dlaczego bomby? Już wyjaśniamy. Aby przygotować jagerbomby, będziemy potrzebowali dwóch rodzajów szkła:

 • szklanki do whisky (jeśli nie mamy takowej pod ręką, można ją zastąpić wyższą),
 • standardowy kieliszek do wódki (byle nie z nóżką).

Procedura wygląda następująco. Najpierw do szklanki wlewamy Red Bulla, a do kieliszka Jagermeistera. Następnie ów kieliszek z zawartością wkładamy (lub wrzucamy, jak tytułową bombę) do szklanki z napojem energetycznym. Po przechyleniu oba napoje wymieszają się ze sobą, tworząc ciekawy w smaku drink.

Drink z redbullem na bazie Bacardi - przepis

Była już wódka i był Jagermeister, ale możliwości łączenia Red Bulla z mocnymi alkoholami bynajmniej się nie kończą. Ten napój energetyczny dobrze sprawdza się również jako składnik drinków w nieco bardziej egzotycznym klimacie, a konkretnie mam na myśli drinki z rumem. Na przykład z białym Bacardi, tworząc w ten sposób pewną wariację na temat doskonale znanego wszystkim mojito. Tyle, że w zdecydowanie bardziej pobudzającej wersji.

Aby przygotować drink, w którym główną rolę odegra Red Bull i Bacardi, będziemy potrzebować następujących składników:

 • rum Bacardi,
 • Red Bull,
 • listki mięty,
 • cukier lub syrop cukrowy,
 • limonka,
 • lód (kruszony).

Procedura przygotowania jest praktycznie identyczna, jak w przypadku klasycznego mojito. Najpierw pół limonki kroimy na ćwiartki, wciskamy ich sok do wysokiej szklanki typu highball i wrzucamy wyciśnięte ćwiartki do środka. Dodajemy łyżeczkę brązowego cukru lub około 10 mililitrów syropu cukrowego i kilka listków mięty i wszystkie te składniki zgniatamy za pomocą muddlera. Do szklanki wrzucamy kruszony lód, wlewamy 40 mililitrów rumu i całość uzupełniamy Red Bullem, a na koniec mieszamy długą łyżką. Mojito z dodatkowym powerem gotowe!

Whiskey z red bullem - to połączenie jest wyśmienite

Powoli zbliżamy się do końca, ale dla miłośników Red Bulla w drinkach mamy jeszcze jedną, interesującą propozycję. Może być ona nieco obrazoburcza dla alkoholowych purystów, ale ludziom otwartym na nowe doświadczenia powinna przypaść do gustu. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby Red Bulla połączyć z… whisky! Oczywiście nie radzimy korzystać wówczas z drogich i bogatych w walory smakowe dwunastoletnich i starszych single maltów, ale popularne whisky typu blended z marketów za kilkadziesiąt złotych sprawdzą się tu świetnie.

Dużej filozofii w przygotowaniu drinka z whisky i Red Bullem nie ma. Jakiekolwiek inne składniki (poza lodem, tym razem nie w wersji kruszonej, a w formie klasycznych kostek) nie są tu potrzebne. Do niskiej szklanki, a więc tej przeznaczonej do picia whisky należy wlać 40 mililitrów tego trunku, a resztę szkła uzupełnić Red Bullem właśnie. Ktoś może powiedzieć, że to świętokradztwo, ale cóż – drinki robi się po to, aby nam smakowały. Skoro ktoś gustuje w whisky z colą czy ze sprite’m, to czemu by nie spróbować wariantu z Red Bullem?