Draping - trend makijażowy 2016

Konturowanie to ostatni trend w makijażu, z którego nie jesteśmy w stanie zrezygnować. Dzięki niemu tuszujemy niedoskonałości oraz podkreślamy rysy twarzy, uwydatniając jej największe atuty. Jednak w tym sezonie zabawa pędzlem nie będzie polegać na nakładaniu fluidu, a umiejętnym posługiwaniu się różem! Technika ta została nazwana drapingiem i jest kosmetycznym hitem promowanym przez Marca Jacobsa. To proste! Kontur twarzy zmienia się kolorem, który optycznie liftinguje, rzeźbi, czy wysmukla jej kształt. Efekt uzyskuje się za sprawą głębokiego odcienia rumieńca, czy jaśniejszej tonacji różu na górnej części kości policzkowej. Wystarczy kilka pociągnięć pędzlem, by uzyskać świeży, młody wygląd. 

Jednak draping istnieje w świecie beauty nie od dziś. Jego twórczynią jest Way Bandy, sławny wizażysta takich gwiazd, jak Elizabeth Taylor, Cher, czy Barbara Walters. Swój patent na konturowanie różem opublikował w 1984 we własnej książce pt. "Designing your face", którą uważa się za urodową biblię. To z niej dowiadujemy się, jak perfekcyjnie "udrapować" twarz, by optycznie zmienić jej kontur poprzez uwydatnienie kości policzkowych. I tak, w 2016 roku, trik postanowił powrócić do łask! Od teraz zamiast bawić się korektorem i fluidem, miksujemy kilka odcieni różu. W tym celu warto użyć zarówno kosmetyków w kompakcie, jak i takich o lekkiej, kremowej konsystencji. Wystarczy kilka pociągnięcia pędzlem, by uzyskać elegancki retro look

Draping w trzech krokach:

1. Uniesienie: połącz na nadgarstku dwa odcienie różu. Następnie aplikuj je za pomocą pędzla wzdłuż kości policzkowych, wykonując pociągnięcie aż do linii oka i początku brwi. 

2. Modelowanie: teraz nałóż ciemniejszy odcień różu na przodzie policzków, owalnym ruchem, po czym aplikuj na nie rozświetlacz, delikatnie go rozcierając ruchem w górę. 

3. Wykończenie: na koniec połącz ze sobą dwa odcienie różu (ciemny i jasny), uśmiechnij się i aplikuj je pędzlem na uwydatnione policzki z przodu twarzy. Wykończenie makijażu zapewni Ci nałożenie rozświetlacza na nosie oraz środkowym punkcie nad górną wargą.  

Kolekcja Marc by Marc Jacobs