O filmie "Downton Abbey" plotkuje się już od prawie dwóch lat. Na szczęście szybko potwierdzono, że słynny serial kostiumowy doczeka się pełnometrażowej produkcji z tą samą obsadą. Za scenariusz do nowej wersji "Downton Abbey" odpowiedzialny był Julian Fellowes, czyli twórca tego telewizyjnego hitu. Czy będzie to skrócona wersja serialu, a może dalsze losy naszych ulubionych bohaterów? To nadal pilnie strzeżona tajemnica. Znamy również datę premiery produkcji. 

Film "Downton Abbey": data premiery i teaser

Film "Downton Abbey" trafi do kin jeszcze w tym roku, a dokładnie 20 września. Pod koniec ubiegłego roku  do internetu trafił pierwszy teaser, ale niewiele z niego wynika, jeśli oczekiwaliście szczegółów dotyczących fabuły. Firma produkcyjna Focus Features, która odpowiada za ten projekt, właśnie ujawniła cztery plakaty promujące "Downton Abbey" (znajdziecie je w galerii zdjęć).

"Downton Abbey": fabuła serialu i obsada

Przypomnijmy, "Downton Abbey" produkowano w latach 2010-2015 i zdobył 30 nagród, w tym trzy Złote Globy oraz 15 statuetek Emmy Awards. Serial opowiada historię rodziny Roberta Crawleya, hrabiego Granthama i służby mieszkającej w posiadłości Downton Abbey. Arystokrata zabiega o utrzymanie rodzinnego majątku i przekazanie go następnemu pokoleniu. Niestety, w katastrofie Titanica ginie jego przyszły zięć i spadkobierca. Okazuje się, że jedynym możliwym dziedzicem może zostać nikomu nieznany kuzyn Matthew, który wraz z matką Isobel Crawley przybywa do Downton Abbey...

"Downton Abbey" zagrali m.in. Hugh Bonneville, Michelle Dockery, Elizabeth McGovern, Maggie Smith, Dan Stevens, Lily James, Matthew Goode, Jim Carter, Joanne Froggatt, czy, Rose Leslie.

"Downton Abbey": zobacz plakaty do filmu na podstawie słynnego serialu