Domowy dezodorant z oleju kokosowego i sody oczyszczonej

Naturalne kosmetyki to odpowiedź na współczesny przemysł skażony chemikaliami, przez które nietrudno o alergie, czy kłopoty z cerą. Dzięki nim na nowo budujemy kosmetyczkę, za myśl przewodnią biorąc motto "mniej znaczy lepiej". A przy tym chętnie odświeżamy babcine receptury na domowe środki do codziennej pielęgnacji. W końcu nic nie sprawia takiej frajdy, jak kosmetyk wykonany metodą diy! Ale czy za sprawą kilku składników da się odtworzyć każdy kupny produkt

Okazuje się, że domowym sposobem można zrobić nawet organiczny dezodorant, który nie posiada w składzie rakotwórczych substancji. I to z trzech składników dostępnych w kuchni - mąki ziemniaczanej, sody oczyszczonej oraz słynnego oleju kokosowego! Ten kosmetyk ma działanie bakteriobójcze i pochłania wilgoć, zapewniając skuteczność na 12 godzin. Jego stosowanie zapobiega nadmiernemu poceniu, a przy tym pielęgnuje okolice pach. A do tego jest tani i niezykle wydajny, czym dodatkowo podbija nasze serca!

Naturalny dezodorant z oleju kokosowego - przepis

Składniki:

1/2 szklanki płynnego oleju kokosowego

1/4 szklanki sody oczyszczonej

1/4 szklanki skrobi ziemniaczanej (lub kukurydzianej)

dodatkowo: kilka kropel esencjonalnego olejku (np. z limonki)

W naczyniu dokładnie połącz olej z sodą, skrobią oraz olejkiem. Następnie przelej masę do szklanego słoiczka. Aplikuj kosmetyk dłonią lub szpatułką.

Poznaj 10 zastosowań oleju kokosowego >>