Dolina Demianowska stała się jedną z największych atrakcji słowackich Niżnych Tatr. Swą popularność zawdzięcza ona wspaniałym jaskiniom, które od lat przyciągają tłumy turystów. Uznaniem cieszy się szczyt Chopok, który jest rajem zarówno dla narciarzy, jak i piechurów. Osiągający wysokość 2024 m n.p.m. Chopok jest najpopularniejszym celem górskich wypraw.

Jaskinie, które zachwycają od lat

Na terenie doliny znajdują się jaskinie, które już na przełomie XIX i XX wieku stały się znane wśród miłośników Tatr, a dziś są zaliczane do najcenniejszych skarbów Słowacji. Demianowskie Jaskinie: Wolności i Lodowa to miejsca wyjątkowe. Demianowska Jaskinia Wolności już w 1924 roku została udostępniona turystom. Wspaniałą szatą naciekową przyciąga sąsiadująca Jaskinia Wolności. Mowa o Demianowskiej Jaskini Lodowej, której niezwykłą ozdobą są stalagmity i stalaktyty utworzone przez lód. 

Słowacja dla aktywnych

Rejon Doliny Demianowskiej może zadowolić nie tylko miłośników pieszych wycieczek. W pobliżu tej niezwykłej doliny nie brak miejsc dla miłośników sportów zimowych. Jak przekonuje biuro Rainbow Tours, narty na Słowacji mogą stać się wspaniałą przygodą dla każdego. Jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich jest Jasna, leżąca w niewielkiej odległości od Doliny Demianowskiej. Ci turyści, którzy chcą połączyć szaleństwo na stokach ze zwiedzaniem podziemnego świata Niżnych Tatr, u stóp słowackiego Chopoka znajdą dla siebie doskonałe warunki.