Razem z Dolce & Gabbana wybraliśmy się w kolejną podróż. Tym razem słynny duet zaprosił swoich gości do Palermo. Sycylijskie miasto (i stolica wyspy) powstało już w okresie starożytności jako fenicka kolonia. Uznaje się je za jeden z głównych ośrodków śródziemnomorskiej kultury. To idealne miejsce na pokaz projektantów, którzy od lat z dumą podkreślają swoje sycylijskie korzenie. Domenico Dolce i Stefano Gabbana postanowili zaskoczyć wszystkich i oprócz pokazu linii Alta Moda zaserwowali jeszcze inne atrakcje.

W pochodzącym z XVIII wieku Palazzo Valguarnera Gangi odbyły się pokazy tańca w dawnym stylu. Co więcej, ponad 400 starannie wyselekcjonowanych gości dostało także zaproszenie na uroczystą kolację oraz wystawę luksusowej biżuterii. A wszystko to nawiązywało do filmu "Lampart" z 1963 roku, w którym główne role zagrali Claudia Cardinale oraz Alain Delon (produkcja oparta na powieści o tym samym tytule zdobyła Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes). Zdjęcia do filmu odbyły się właśnie w tym barakowym pałacu (pojawiają się w nim także wpływy z okresu renesansu), gdzie znajdziemy oszałamiające żyrandole i złote ornamenty.

Na pokaz kolekcji Dolce & Gabbana Alta Moda jesień-zima 2017/2018 wybrano miejsce o nazwie Piazza Pretoria. Wybieg ułożóno wokół wielkiej fonatanny z XVI wieku. I tym razem Włosi zaproponowali bogate zdobione suknie w haftowane lub ręcznie malowane kwiaty i serca. Zaprezentowane kreacje były inspirowane kulturą, rzemiosłem oraz bogatą historią Sycylii, a zwłaszcza Palermo, gdzie do pewnego czasu mieszkała bogata arystokracja. To miał być nie tylko show w stylu wielkiego krawiectwa, ale również szybka lekcja historii. Oczywiście nie zabrakło koronek, kilometrów tiulu i satyny - podobno nad kolekcją pracowało aż 120 szwaczek. Pojawił się także ukłon w stronę młodych klientek, niektóre modelki miały nas sobie krórkie sukienki odsłaniające nogi, czy dżinsy z kamieniami przypominającymi rubiny. Fanki płaskiego obuwia też powinny być zachwycone - Dolce & Gabbana zaprojektowali nawet odpowiednie klapki pasujące do ich teatralnych stylizacji autorstwa Tabithy Simmons. Makijaż to dzieło wieloletniej przyjaciółki duetu, Pat McGrath.

W rozmowie z Corriere della Sera Domenico Dolce przyznał, że organizowanie 10 pokazów mody w ciągu sześciu miesięcy i prezentowanie 600 kreacji jest zarazem satysfakcjonujące, ale i wyczerpujące. Jednak patrząc na ilość zdjęć na instagramie oznaczonych hashtagiem #altamoda goście byli oczarowni ostatnią kolekcją Dolce & Gabbana.

Dolce & Gabbana Alta Moda jesień-zima 2017/2018 >>

Palazzo Gangi was lit up with Alta Gioielleria yesterday night #lamorèbellezza #DGLovesPalermo

Post udostępniony przez Dolce & Gabbana (@dolcegabbana)