Często wybieramy przechowywanie w chmurze. Dlaczego? Ponieważ jest to rozwiązanie łatwo dostępne i dobrze znane. Niestety, ma też swoje minusy - korzystanie z chmury wymaga dostępu do internetu, ponadto istnieje ryzyko wycieku lub utraty danych. 

Przenośna pamięć Flash - czym jest i do czego służy?

Nowatorskim i bezpiecznym miejscem do gromadzenia danych i wspomnień jest pamięć Flash. To przenośna pamięć zewnętrzna SSD, do której należą urządzenia z rodziny T7 (T7 Shield, T7 Touch, T7). Te niewielkie, a jednocześnie pojemne dyski nowej generacji są nawet do kilkunastu razy szybsze niż starsze i duże urządzenia HDD. Oprócz przechowywania plików, mogą służyć do zwiększania przestrzeni roboczej.

Mat. prasowe

Od ponad dekady liderem na rynku nowej pamięci przenośnej Flash jest Samsung Memory - marka ceniona w Polsce i znana jako producent godny zaufania. W ramach Samsung Memory możemy dobrać urządzenie dokładnie według naszych potrzeb.

Superbezpieczny dysk T7 Touch będzie idealny dla osób, które chcą używać pamięci do celów biznesowych oraz dla wszystkich, dla których najważniejsza jest kontrola i ochrona danych (ten dysk możemy zabezpieczyć nie tylko przy pomocy hasła, ale także ochrony biometrycznej).

Mat. prasowe

W przypadku osób, które np. często podróżują i/lub zamierzają korzystać z tego typu urządzenia w różnych, mniej lub bardziej ekstremalnych warunkach, sprawdzi się niezwykle trwały dysk T7 Shield (nie uszkodzi go woda ani piasek, a nawet upadek z kilku metrów).

Mat. prasowe

Ostatnią z dostępnych opcji jest kompaktowe urządzenie T7, które, pomimo niewielkiego rozmiaru (i przystępnej ceny), umożliwia przechowywanie i przesyłanie dużych plików. 

Mat. prasowe

Jak używanie takich dysków wygląda w praktyce? Wyobraźcie sobie, że podczas wakacji zrobiliście już tyle zdjęć i filmów, że nie mieszczą się one w smartfonie, a nie macie przy sobie dodatkowej karty pamięci. A może chcecie w trakcie podróży oglądać ulubione seriale i filmy? Właśnie w takich sytuacjach z pomocą przychodzi pamięć przenośna. Co więcej, przydaje się też w pracy - pozwala m.in. zapisywać prezentacje i z łatwością odtwarzać je potem właśnie z dysku, a nie z laptopa. Dzięki pamięci przenośnej wszelkie dane możemy mieć zawsze pod ręką. Aby zgrać pliki, wystarczy podłączyć dysk do telefonu.

Mat. prasowe

I na koniec - design. Dyski są pięknie zaprojektowane, niewielkie, cienkie i lekkie. Urządzenie T7 Shield dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, beżowym i niebieskim. T7 Touch ma jedną wersję kolorystyczną, a mianowicie czarną. Natomiast dysk T7 występuje w odsłonie szarej, czerwonej oraz niebieskiej. Pamięć Flash Samsung Memory wydaje się więc doskonałą opcją dla wszystkich, którzy pod uwagę biorą nie tylko walory praktyczne, ale także te estetyczne.