„Doktor Sen” to kontynuacja kultowej powieści „Lśnienie” (1977), która ukazała się w 2013 roku. Przedstawia dalsze losy Dana Torrance’a. Dzięki swojej mocy niesie ulgę umierającym ludziom, dzięki czemu zdobywa pseudonim „Doktor Sen”. Bohater spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność.

W główną rolę wcielił się Ewan McGregor, co w samo w sobie jest dobrą zachętą do obejrzenia filmowej kontynuacji „Lśnienia”. Oprócz niego w filmie pojawią się m.in. Rebecca Ferguson oraz Jacob Tremblay. Bardzo istotną informacją jest to, że reżyserem produkcji jest Mike Flanagan, jeden z najciekawszych autorów kina grozy ostatnich lat. Reżyser nakręcił już jedną adaptację powieści Stephena Kinga – „Grę Geralda”. Flanagan jest także autorem scenariusza.

CZYTAJ TEŻ: „To: Rozdział 2” – przerażający Pennywise powraca. Oto zwiastun drugiej części filmu na podstawie powieści Stephena Kinga

Kilka ujęć ze zwiastuna pokazuje wyraźnie, że reżyser w warstwie wizualnej nawiązuje do „Lśnienia” Stanleya Kubricka z 1980 roku. Choć „Doktor Sen” nie ma szans, aby osiągnąć poziom jednego z największych arcydzieł kina grozy w historii, to jednak niewykluczone, że dostarczy sporo frajdy widzom. Premiera filmu zaplanowana jest na 15 listopada. Będzie to drugi duży film w tym roku opierający się na powieści Kinga. Obecnie w kinach gra „To: Rozdział 2”. Poniżej zwiastun „Doktora Sen”: