Hasło powrotu do natury daje bodziec do zaproszenia jej do naszych wnętrz, które w symbiozie z nowoczesnymi elementami w pełni oddadzą harmonię z przyrodą. Tego doświadczymy z płytkami Coma i Brainstorm, te pierwsze nawiązują do mieniących się refleksów na morskiej tafli oraz uderzających o brzeg fal, drugie do gwałtowności burzy, ale i spokoju, który po niej następuje.

Z kolei tkanka miejska budzi osobiste emocje związane z danym miejscem, wspomnieniami oraz marzeniami, za ich pomocą możemy wykreować jedyne i niepowtarzalne wnętrze. Kolekcja Curio, inspirowana klimatem wielkiej metropolii, rezonuje ze sztuką tradycyjnego rzemiosła, kiedy kolekcja Grunge twórczo nawiązuje do stylistyki art déco czy procesu twórczego w malarstwie.

Zmienność natury subtelnie budująca kontrasty barw i faktur

Kolekcja Coma przywodzi na myśl morską bryzę, szum fal i jednostajny ruch morza. Ciemne płytki w odcieniu blue navy mienią się refleksami światła, budząc skojarzenia ze skrzącymi się na tafli wody promieniami słońca. Z kolei matowe, delikatnie perłowe, oddają aurę pieniących się u brzegu fal. Kolory przypominają bałtycki krajobraz, nieco chłodniejszy, pełen głębokich tonacji, niosących orzeźwienie. Działają na zasadzie kontrastów, z jednej strony pobudzają nasze zmysły, z drugiej niosą spokój i ukojenie.

Inspiracją do stworzenia kolekcji Brainstorm była potęga burzy, rozładowań elektrycznych i katartycznego oczyszczenia, które po niej przychodzi. Aby oddać tę dwoistość wykorzystano eleganckie i szlachetne kamienie, w trzech różnych odcieniach, które przeprowadzają nas przez różne stadia burzy. Dynamikę i gwałtowność odnajdziemy w miedzianych i metalicznych dekorach w postaci poziomych pasów czy mozaiki w kształcie grotu.

Miejski design wpisany w nasze wnętrza

Kolekcja Curio łączy w sobie industrialną stylistykę, inspirowaną cegiełkami ze stacji nowojorskiego metra oraz ceramiczne rzemiosło płytki azulejo, wywodzące się ze sztuki portugalskiej. Technika ta pozwoliła na stworzenie elementów subtelnie od siebie odmiennych, o nieregularnych kształtach, fakturze i alternatywnych barwach –intensywnej zieleni i eterycznym błękicie. Płytki znane niegdyś z podziemi, dziś stały się kultowym elementem, tworzącym wysmakowane wnętrza w stylu mid-century modern.

Kolekcja Grunge poszukuje piękna w przedmiotach użytkowych, jest pochwałą designu i laurką dla wzornictwa przemysłowego. Jest to mocne nawiązanie do stylistyki art déco, która porządkowała przestrzeń, dodając jednocześnie do naszej codzienności piękne i drogocenne materiały. Z jednej strony surowe, betonowe płytki, z drugiej geometryczne kształty, w odcieniach taupe, classic blue oraz przetartego cementu. Kolekcję uzupełniają białe płytki, z mocnymi, nieregularnymi żłobieniami oraz płytki z rozmytymi na powierzchni barwami, niczym paleta malarska tuż przed nałożeniem farby na płótno.