Od kilku dni wszyscy mówią tylko o tym, a fanki serialu "Bridgertonowie" są niepocieszone. Wiele internautów przyznaje, że wiedząc o tym, że Regé-Jean Page nie wcieli się już w księcia Hastings prawdopodobnie nie włączy kolejnych odcinków serialu Netflix. Dlaczego musimy pożegnać tego bohatera? 

Dlaczego Regé-Jean Page nie wystąpi w serialu "Bridgertonowie 2"? Poznaj najnowsze szczegóły

Prawdą jest, że twórcy idą zgodnie z cyklem romansów Julii Quinn na podstawie, których powstał serial "Bridgertonowie". Choć producenci zmieniają trochę niektóre wątki, nadają nowe nazwiska i dodają kolejnych bohaterów całość nadal opiera się na koncepcie pisarki. Każdy sezon to kolejna powieść i choć w pierwszych odcinkach główne role przypadły Regé-Jean Page'owi i Phoebe Dynevor, wiadomo było, że następna seria skupi się na kimś innym. Mimo tego, wiele fanów sądziło, że książę Hastings powróci jako postać drugoplanowa w 2. sezonie "Bridgertonów", to m.in. dzięki niemu serial Netflix stał się hitem na skalę światową. Niestety to nie plotki, tylko ostateczna decyzja. Jak do niej doszło?

"Drodzy Czytelnicy, podczas gdy oczy wszystkich zwróciły się na historię poszukiwań wicehrabiny dla lorda Anthony'ego Bridgertona, my żegnamy Regé-Jean Page'a, który tak niesamowicie grał księcia Hastings. Będzie nam brakowało obecności Simona na ekranie, ale on zawsze będzie częścią rodziny Bridgertonów" - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnym profilu serialu na instagramie. Regé-Jean Page również podziękował na swoim instagramie całej produkcji i ekipie "Bridgertonów" za udział w tym projekcie. W rozmowie z magazynem Variety aktor przyznał, że zawsze wiedział, że jego rola przypadnie tylko na jeden sezon. "To jeden sezon. Będzie miał swój początek, środek, koniec - daj nam rok. [Pomyślałem] to ciekawe, ponieważ wtedy wydawało mi się, że to będzie raczej limitowana seria. Przyjdę, wniosę swój wkład, a potem rodzina Bridgertonów ruszy dalej" - powiedział Page.

Teraz na jaw wychodzą kolejne szczegóły. Okazuje się, że producenci chcieli, aby książę Hastings znów pojawił się na ekranie serialu "Bridgertonowie 2". Sezon oczywiście skupiłby się na innym bohaterze, ale Simon nie zniknąłby z produkcji. The Hollywood Reporter ujawnia: "Page otrzymał możliwość powrotu, jako boghater gościnny, w trzech do pięciu odcinków 2. sezonu. Dostałby 50 tysięcy dolarów za każdy odcinek, ale odmówił z wielu powodów". Dlaczego? Regé-Jean Page koncentruje się teraz na swojej karierze filmowej. Aktualnie gra w "The Gray Man", produkcji z największym budżetem w historii Netflixa. Na ekranie pojawią się też Ryan Gosling, Chris Evans, Ana De Armas, Billy Bob Thornton, czy Alfre Woodard. Page dostał się też do projektu "Dungeons and Dragons".

"Bridgertonowie sezon 2": kogo zobaczymy w najnowszych odcinkach?

Spokojnie, pozostali bohaterowie powrócą na plan. Jonathan Bailey (Anthony Bridgerton), Claudia Jessie (Eloise Bridgerton), Luke Thompson (Benedict Bridgerton), Nicola Coughlan (Penelope Featherington), Ruth Gemmell (Lady Violet Bridgerton), Adjoa Andoh (Lady Danbury), czy Golda Rosheuvel (królowa Charlotte) nadal są częścią "Bridgertonów". Pojawi się też Phoebe Dynevor, czyli Daphne Bridgerton. A kilka miesięcy temu podano również, że w główną bohaterkę 2. sezonu wcieli się Simone Ashley. Aktorka wcieli się w Kate Sharmę (w książce była to Kate Sheffield).

Na początku kwietnia Netflix podał, że do obsady dołączyły kolejne nowe osoby. Charithra Chandran zagra Edwinę, czyli młodszą siostrę Kate. To właśnie ona początkowo zainteresuje swoją osobą najstarszego Bridgertona. Pojawi się też Rupert Young - jego postaci nie znajdziemy w powieściach Quinn. Grany przez niego Jack "ma powiązania z jedną z najbardziej znanych rodzin i tajemnicą Bridgertonów". Poznamy również matkę Kate Sharma, czyli Mary Sharma (angaż do tej roli otrzymała Shelley Conn), a także Theo Sharpe'a (Calam Lynch). "Mężczyzna jest pracowitym pomocnikiem drukarza. Co ciekawe, nie jest tylko człowiekiem z klasy robotniczej, ale także intelektualistą, który walczy o prawa dla wszystkich".

"Bridgertonowie 2": fabuła serialu Netflix

Serial "Bridgertoniewie sezon 2" tym razem skupi się na losach najstarszego syna Anthony'ego. Jak już wspomnieliśmy, twórcy idą zgodnie z cyklem Julii Quinn, autorki romansów i kolejne odcinki będą oparte na powieści "Ktoś mnie pokochał":

"Anthony Bridgerton właśnie postanowił się ożenić; co więcej – wybrał już kandydatkę na żonę! Jedyną przeszkodą jest siostra jego wybranki – najbardziej wścibska kobieta, jaką widziały londyńskie sale balowe. Kate Sheffield doprowadza Anthony'ego do obłędu swoim uporem, by zerwać te zaręczyny. Lecz nocami, gdy Anthony zamyka oczy, to właśnie ona nawiedza go w coraz bardziej zmysłowych snach..." - możemy przeczytać w oficjalnym opisie książki.