W Polsce zabieg wykonują głównie okuliści i chirurdzy plastyczni, którzy specjalizują się w okuloplastyce. Zabieg ten w większości przypadków wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Poza momentem podania znieczulenia zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego unikamy obciążenia organizmu pacjenta narkozą, a 30 minut po zabiegu pacjent może opuścić ośrodek chirurgiczny i wrócić do domu. Sam zabieg w zależności od zakresu plastyki trwa od 1 do 3 godzin.  Stosując się odpowiednio do zaleceń pozabiegowych okres rekonwalescencji pacjenta wynosi od 1 do 3 tygodni.

Do najczęstszych obaw pacjentów należy strach przed powikłaniami. Te, które zdarzają się najczęściej, czyli siniaczki i obrzęki, są całkowicie odwracalne i wchłaniają się w ciągu 1 - 3 tygodni. Poważniejsze powikłania zdarzają się bardzo rzadko, ale nawet one są całkowicie odwracalne. 

Efektem zabiegu jest nie tylko poprawa wyglądu powiek, ale i całej twarzy. Uzyskujemy efekt odmłodzenia i świeżości. Skóra wokół oka staje się bardziej jędrna, a spojrzenie młodzieńcze. Zwiotczenie skóry powiek poza niekorzystnym efektem kosmetyczny wywołuje również u pacjentów dyskomfort, uczucie ciężkości powieki i ograniczenie pola widzenia. Po zabiegu dolegliwości te całkowicie znikają, a dobierając odpowiednio technikę zabiegu możemy uzyskać bardzo naturalny efekt.

Gwarancją dobrego rezultatu jest odpowiedni dobór ośrodka, w którym wykonywany jest zabieg oraz operatora, który ten zabieg przeprowadzi. W naszym centrum medycznym DORMED powieki operują okuliści, którzy specjalizują się w zabiegach chirurgii okuloplastycznej. Pomimo tego, że wykonaliśmy już setki, a nawet tysiące zabiegów, stale się szkolimy zwiększając swoją wiedzę i umiejętności manualne. Poza estetyczną chirurgią powiek zajmujemy się również rekonstrukcją aparatu ochronnego oka po urazach i po usunięciu nowotworów skóry.

Zachęcamy do konsultacji ze specjalistą: www.dormed.info.pl/

Lek. Krzysztof Czosnyka
okulistyka, medycyna estetyczna, chirurgia okuloplastyczna

Ukończył studia medyczne na Wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Obecnie pracuje w Klinice Okulistyki i Optometrii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy i w Klinice Chorób Oczu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy. Odbywa szkolenie specjalizacyjne z zakresu okulistyki. Odbył staż w Szpitalu im. H. Święcickiego w Poznaniu i w Edward S. Harkness Eye Institute, Columbia University w Nowym Jorku. Uczestniczył w wielu kursach i konferencjach okulistycznych w Polsce i za granicą. Jest autorem lub współautorem prac naukowych w dziedzinie okulistyki. Specjalizuje się w zabiegach chirurgicznych okolicy oczu. Jest słuchaczem Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie. Uczestniczył w wielu kursach i konferencjach medycyny estetycznej w kraju i za granicą. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.