Karierę zaczęła od łyżwiarstwa figurowego w rodzinnym Minneapolis. Analeigh Tipton pierwsze treningi rozpoczęła, gdy miała nieco ponad dwa lata! Sześć lat później, będąc już w Sacramento brała udział mistrzostwach krajowych. Kiedy skończyła 16 rok życia musiała zrezygnować ze sportu ze względu na swój wzrost - Tipton ma 177 cm. 

Nie mając pomysłów na dalszą karierę, Analeigh wreszcie mogła żyć jak zwykła nastolatka. W 2008 roku jej profil na serwisie MySpace zauważyli członkowie ekipy "America's Next Top Model" i zaprosili dziewczynę na casting. Bez problemu dostała się do 11 cyklu programu i doszła do finałowej trójki. W jednym z wywiadów Tipton przyznała, że nienawidziła tej pracy. Chciała rozmawiać, uśmiechać się, a nie udawać wściekłą, chociaż pozowała na przykład w różówej sukience z lizakiem. Kiedy zakończyła swoją przygodę z programem, Tyra Banks poradziła jej, żeby spróbowała swoich sił w aktorstwie.  

Pierwszy występ przed kamerą? Jako gościnna gwiazda w jednym odcinku serialu "Teoria Wielkiego Podrywu". Potem był debiut kinowy w filmie "The Green Hornet" z Cameron Diaz i Sethem Rogenem. Jednak krytycy zauważyli ją dopiero w hicie "Kocha, lubi, szanuje", gdzie zagrała zakochaną nastolatkę w mężczyźnie starszym o 20 lat. W obsadzie pojawili się: Steve Carrel, Ryan Gosling, Emma Stone oraz Julianne Moore. The New York Times zaliczył ją do "twarzy, które warto obserwować", a znane magazyny lifestyle'owe prześcigały się, żeby ta początkująca aktorka pojawiła się na ich łamach. Udało się to tytułom takim jak Nylon, Details, Teen Vogue, Interview i Wonderland.

Pod koniec marca będziemi mieli okazję zobaczyć ją w produkcji "Warm Bodies", która opowiada historię zombie zakochanego  w pewnej blondynce. Partnerują jej John Malkovich, Nicholas Hoult, TeresaPalmer oraz Dave Franco