Urodziła się w dawnej Jugosławii, mieszka w Wielkiej Brytanii, a karierę robi w Stanach. Rita Ora to nowa protegowana Jaya-Z i jego wytwórni muzycznej Roc Nation. Zanim dwudziestojednolatka poznała rapera, w 2009 roku wzięła udział w programie telewizyjnym "Eurovision: Your Country Needs You", mającym na celu wyłonienie osoby, która wystąpi na Eurowizji. Rita gościnnie zaśpiewała w utworach Craiga Davida i Dj Fresha

Wychowana w zachodnim Londynie artystka nazywana jest następczynią Rihanny, chociaż od wydania debiutanckiej płyty "Ora" minęły niecałe dwa miesiące. Jej single zdobywają pierwsze miejsca na listach przebojów, a niebanalny styl ubierania się ma coraz więcej fanów.

Znakiem rozpoznawczym Rity są blond włosy i czerwona szminka jak u Gwen Stefani. Ora przyznaje w wywiadach, że inspiruje się wyglądem wokalistki No Doubt. Uwielbia kolor biały i nade wszystko najważniejsza jest dla niej wygoda. Dlatego zdarza jej się założyć trampki do sukienki na czerwony dywan! 

Zobaczcie GALERIĘ!

 

Więcej gwiazd na ELLE.pl

Alicja Bachleda-Curuś w sukni Macieja Zienia na premierze filmu "Bitwa pod Wiedniem" (fot. Akpa)Joel Kinnaman w kampanii H&M (fot. serwis prasowy)Leelee Sobieski w płaszczu Christian Dior na pokazie Christian Dior wiosna-lato 2013 w Paryżu (fot. East News)