Wejście w nowy sezon to dobra okazja do przeanalizowania, a następnie odświeżenia swojej garderoby. Odpowiedzią na potrzeby współczesnych minimalistek, których celem jest posiadanie spójnej, uzupełniającej się szafy, jest koncept garderoby kapsułowej. Z założenia powinna ona składać się z minimalnej liczby ubrań, butów i akcesoriów, które w zestawieniu ze sobą na różne sposoby tworzą zawsze nienaganne stylizacje. To właśnie myśl o tego typu garderobie przyświecała projektantowi marki Simple w czasie tworzenia kolekcji na sezon jesień-zima 2022/23.
 

Kolekcja kapsułowa od Simple to bezpośrednie odwołanie do klasycznych, jesienno-zimowych, kobiecych fasonów, ale w nowoczesnym wydaniu, cechującym się komfortowymi rozwiązaniami i materiałami. Mowa tu o krojach i tkaninach, które pomimo swojej elegancji w żaden sposób nie ograniczają ruchów. Większość elementów została zachowana w stonowanej kolorystyce (czerń, beż, kość słoniowa, klasyczny ciemny granat), którą przełamują akcenty w bardziej zdecydowanych barwach (czerwień oraz mocny odcień niebieskiego). Taki dobór kolorów, w połączeniu z ponadczasowymi fasonami, pozwala na tworzenie spójnych i estetycznych zestawów, w którym czysta i prosta forma wysuwają się na pierwszy plan.

W nowej kolekcji Simple znajdziemy kilka wariantów okryć wierzchnich: płaszcz typu teddy bear w beżowym i czarnym kolorze, oversize’owy płaszcz o dużych klapach z paskiem w talii, występujący w czerwonej, czarnej i camelowej barwie, pikowany płaszcz o pudełkowym fasonie utrzymany w kolorze czarnym i kilka puchowych kurtek. Każde z nich przybiera dużą, otulającą formę i stanowi jeden z najważniejszych elementów jesienno-zimowej szafy współczesnej kobiety. Równie istotny element tej modowej kapsuły to marynarki, których fasony mają swoje męskie korzenie. Uzupełnieniem dla tych dwóch solidnych filarów są projekty z dzianiny: swetry, sukienki i spódnice. Wśród nich można wyróżnić tak te dopasowane do sylwetki, jak i luźniejsze, o pudełkowej formie.

Minimalistyczna, dzienna, miejska kolekcja dla aktywnej kobiety poszukującej balansu dostępna jest w sklepach stacjonarnych, na modivo.pl oraz w aplikacji.