Aż trudno w to uwierzyć, ale nawet kwestia mycia włosów może zaskoczyć. Wiele się mówi o tym, czy tę czynność powinno się powtarzać codziennie i jakie ruchy rąk nie mogą być wykonywane. A co z kwestią szamponu, a dokładnie nakładaniem go na głowę? Okazuje się, że wiele osób tylko raz aplikuje produkt na włosy, za to inni powtarzają tę czynność dwa razy. Co jest lepsze? A może podwójne mycie to tylko mit? Zdania są przecież podzielone.

Czy włosy powinno myć się dwa razy? To mit, czy rzeczywiście taka pielęgnacja odpowiednio oczyszcza to skórę głowy?

Czynność, którą zna każdy, ale czy na pewno? Przecież popełniamy wiele błędów także podczas brania prysznica - w przypadku mycia włosów jest podobnie. Burza na ten temat rozpętała się, gdy na TikToku pojawił się filmik na profilu @amy.does.some.hair, który zdobył już ponad 1,5 mln wyświetleń. Dlaczego? Internautka pokazuje na nim, jak powinno się myć włosy, żeby cieszyć się nie tylko czystymi lokami, ale i zdrową skórą głowy. Część osób pewnie powie: "a co ta różnica?", "mycie raz zupełnie wystarczy, to bardziej ekonomiczne", "kolor szybciej mi zejdzie!". Okazuje się, że prawda jest całkiem inna.

Tak jak w przypadku podwójnego oczyszczania twarzy to samo dotyczy naszych włosów. Pierwsze mycie głównie usuwa bród, kurz, czy produkty do stylizacji. Dopiero drugie nałożenie szamponu ma właściwości pielęgnacyjne, odżywiające i w pełni usunie nagromadzone na głowie sebum. To trochę sprzeczne z opinią, żeby nadmiernie nie oczyszczać skóry i nie pozbawiać jej naturalnych olejów, ale w tym przypadku nie dochodzi do takiej sytuacji. "Koncentrując się na skórze głowy, usuwasz sebum wytworzone przez skórę na skórze głowy. To z kolei doprowadzi do zdrowszej skóry głowy i ostatecznie do zdrowszych włosów" - wyjaśnia autorka ostatniego viralu na TikToku. Czy to prawda?

Takie podwójne oczyszczanie włosów i skóry głowy dotyczy zwłaszcza osób korzystających codziennie z produktów do układania loków, posiadaczek cienkich włosów lub myjących raz na kilka dni. Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez świeżo umytych włosów to wtedy możesz odpuścić sobie nakładanie dwa razy szamponu (wyjątkiem są wspomniane już cienkie włosy). To przede wszystkim kwestia indywidualna. W trakcie tej czynności można masować skórę głowy, ale nie chodzi o szorowanie z siłą włosów czy układanie ich na czubku głowy (doprowadzi to tylko do splątania kosmyków i zwiększonej łamliwości włosów). A ile produktu należy wycisnąć z butelki? Wszystko zależy od gęstości kosmetyków i naszych włosów. Osoby z cienkimi czy krótkimi włosami potrzebują o wiele mniej produktu niż posiadaczki długich i grubych loków. 

Za to odżywkę najlepiej nakładać na długości i końcówki włosów, chyba że producent zawrze inną informację. 

@amy.does.some.hair

 

Redbone - Lofi Fruits Music & Avocuddle & Orange Stick

Dobre szampony do włosów. Najlepsze i najpopularniejsze produkty do pielęgnacji