Jesień to czas, kiedy chętnie oglądamy seriale. Dowodem na to jest ogromna popularność "Gambitu królowej" na Netflix oraz "Od nowa" od HBO. Ten drugi tytuł ma już tysiące fanów na całym świecie i co tydzień przyciąga nas przed ekrany z wypiekami na twarzy. Choć wiele z nas jest przyzwyczajonych do oglądania wszystkiego za jednym zamachem. 30 listopada odbędzie się premiera ostatniego odcinka "Od nowa" i w końcu dowiemy się, kto jest sprawcą! Co ciekawe, widzowie już pytają o kolejny sezon. Co na to twórcy hitu na HBO?

Czy "Od nowa" na HBO doczeka się 2. sezonu?

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. W rozmowie z magazynem Entertainment Weekly reżyserka Susanne Bier przyznała: "To zamknięta historia, uważam, że idealna na sześć godzin (oglądania, przyp. red.). Coś jest w liczbie sześć, ma naturalną trajektorię".

Głos zabrała również sama Nicole Kidman. "To nie jest serial dramatyczny, w którym nie jesteś pewien, jak historia ewoluuje i kontynuacją tego jest kolejny sezon" - powiedziała aktorka. "Tak jak w kinie, masz początek, środek oraz koniec. W przypadku seriali limitowanych to trudne, ponieważ piszesz o wiele dłuższą formę niż w kinie, która ma angażować widzów. Pod wieloma względami to o wiele trudniejsze. Dla aktora to niesamowite".

"Od nowa" na HBO. O czym jest serial? Fabuła i obsada

Ona jest uznaną terapeutką i ma idealną rodzinę, w tym kochającego męża, słynnego onkologa dziecięcego. Oboje wychowują syna uczęszczającego do elitarnej szkoły w Nowym Jorku. Ta idylla nagle się kończy, a świat Grace staje na głowie. Kobieta musi poradzić sobie z zaginięciem męża, który nagle okazuje się być kimś innym oraz ze śmiercią pewnej kobiety... Na dodatek sprawa staje się głośna, a sama bohaterka nie wie czy ma wierzyć ukochanemu.

W rolach głównych zobaczymy Nicole Kidman oraz Hugh Granata. Wielu widzów uważa, że to najlepsza rola Brytyjczyka od wielu lat. Twórcą tego nowego miniserialu HBO jest David E. Kelley, autor takich hitów jak "Wielkie kłamstewka", "Ally McBeal", "Boston Public", "Kancelaria adwokacka" czy "Doogie Howser, lekarz medycyny".