Dzień Kobiet 2022: cytaty, sentencje i złote myśli

"Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowała na niego" (Estee Lauder)

"Sukces każdej kobiety powinien być inspiracją dla innej. Trzeba się nawzajem wspierać" (Serena Williams)

"Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa" (Harriet Beecher Stowe)

"Nie poddawaj się w dążeniu do tego, co naprawdę chcesz robić. Tam, gdzie są miłość i inspiracja, nie zabłądzisz" (Ella Fitzgerald)

Designerskie pomysły na Dzień Kobiet - 21 prezentów do 150 zł

Getty Images

"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę" (Maria Skłodowska-Curie)

"Piękno zaczyna się wtedy, gdy decydujesz się na bycie sobą" (Coco Chanel)

"Bo ładność to naprawdę stan duszy. Ładne są nie te dziewczyny, które malują sobie usta czerwoną szminką, ale te, które chcą przytulać innych, gdy źle się czują, te które z nieśmiałością mówią o tym, czego się boją i, że czegoś nie rozumieją. Te, które potrafią powiedzieć, że sobie nie radzą(…). Ładne są te, które chcą mówić prawdę" (Małgorzata Halber)

"Jestem ważna. Jestem tak samo ważna. Nie 'jeśli tylko', nie 'pod warunkiem, że'. Jestem ważna. Kropka" (Chimamanda Adichie)

"Ze wszystkich stworzeń najbardziej jest wytrzymałym człowiek, ale z ludzi najwytrzymalszą jest baba!" (Maria Rodziewiczówna)

"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko" (Kasia Nosowska)

"Kobieta jest jak herbata w torebce: z jej mocy można zdać sobie sprawę tylko w gorącej wodzie" (Nancy Reagan)

Najlepsze prezenty na Dzień Kobiet, które zapragniesz podarować samej sobie

"My, kobiety, jesteśmy jak pajęcza sieć. Jeśli choćby jedna nić wibruje, jeśli któraś z nas wpada w tarapaty, wiemy o tym wszystkie. W większości wypadków jesteśmy zbyt przerażone, samolubne lub niepewne siebie, by ruszyć z pomocą. Ale kto nas wesprze, jeśli nie my same?" (Sarah Addison Allen)

"Oby nic na świecie nie było dla Ciebie zobowiązaniem poza najwyższą wewnętrzną prawdą" (Emma Herwegh)

"Rób to, co uważasz za stosowne. I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa inaczej" (Michelle Obama)

"Nie mów, że jesteś słaba, tylko dlatego, że jesteś kobietą" (Mary Kom)

"O mojej kobiecości świadczy moje serce i moja dusza. Nie potrzeba piersi, żeby być kobietą, matką, żoną, siostrą, córką, siostrzenicą, ciotką, babką, matką chrzestną, pisarką, przyjaciółką, kochanką. Ale żeby pełnić te role, trzeba żyć" (Regina Brett)

"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość" (Audrey Hepburn)

Playlista na Dzień Kobiet. Piosenki wybrali m.in. Artur Rojek, Daria Zawiałow, KAMP! i Enchanted Hunters>>