Niedawno było głośno, o "cloud skin", ale słysząc nazwę ostatniego trendu, od razu przychodzi na myśl popularny od dawna "glass skin". Czym różni się teraz rozświetlenie twarzy od tego co już dobrze znamy? Poznaj najnowszy trend. 

"Crystal skin" to najnowszy trend beauty prosto z Korei. 

Mimo że kosmetyki korańskie nie cieszą się już u nas taką popularnością, jak kilka lat temu i teraz wolimy inwestować w lokalne marki, ale jedno jest pewne, Azjatki nauczyły nas wiele w kwestii pielęgnacji. To właśnie mieszkanki tamtej części globu, jako pierwsze testują najnowsze rozwiązania technologiczne (coraz częściej oparte na naturalnych składnikach). Nawet dziś wiele marek, czy to europejskich, czy amerykańskich podpatruje, co dzieje się w Korei lub Japonii. Kto z nas nie wyobraża sobie życia bez serum, esencji, czy maski w płachcie? My na pewno nie! A to właśnie zasługa ajatyckiej "beauty regime".

To na czym polega tajemniczo brzmiący termin "crystal skin"? Znów zainspirowano się szkłem, a w przypadku cery chodzi o przeroczystą skórę odbijającą światło. Nowa wersja "glass skin"  jest krystalicznie czysta z niesamowitym wręcz blaskiem i można ją stworzyć... we własnej łazience. Cera wygląda świeżo, młodo, na wypoczętą. Ten świetlisty efekt pokazuje, że skóra jest wręcz w doskonałej kondycji. Jak w takim razie stworzyć taki look? 

Jak uzyskać naturalny efekt "crystal skin"?

Eksperci od razu uprzedzają, że to efekt odpowiedniej i długotrwałej pielęgnacji, więc nie licz, że uzyskasz "crystal skin" w ciągu dwóch dni. Tym razem nie chodzi o to, żeby w codziennej rutynie znalazł się tonik, serum czy peeling. Zaglądamy głębiej, a dokładnie do listy ze składnikami.

1. Aktywne składniki

W produktach używanych przez Ciebie, a zwłaszcza jeśli skończyłaś już 25 lat, powinny się znaleźć komponenty regenerujące, ujędrniające i działające przeciwzmarszczkowo. Na szczycie jest retinol oraz jego roślinna wersja, czyli bakuchiol, a także kwasy AHA. Pamiętaj, życie nie kończy się na kwasach i równoważyć je powinno nawilżenie, a te dają ceramidy, czy skwalan. Dlatego przydadzą się nawilżające maski (np. na noc), kremy o gęstej konsystencji i lekkie olejki, które nie zatkają porów tylko odświeżą cerę. 

Uwaga, może to już wiesz, ale warto zawsze sobie przypomnieć - nie nakładaj od razu po sobie kwasu glikolowego i retinoidów! 

2. Masaż skóry

To naprawdę daje efekty! Wyjęty z lodówki roller lubgua sha rozprawi się z porannymi obrzękami, ujędrni i przygotujeskórędo dalszych etapów pielęgnacji. Ważne, żeby tego masażu nie robićnasuchej skórze, wcześniej należy zaaplikować olejek lub serum. Ruch ręką nie może być zbyt delikatny, ale nie wkładaj też w to całej swojej siły. Rozumiemy, że nie każdy ma czas na codzienne rolowanie, ale warto wstać kilka razy w tygodniu o te kilka minut wcześńiej. Skóra ci potem za to podziękuje. 

3. Nie zapomnij o toniku

W tym przypadku tonik powinien być pierwszym "zastrzykiem" nawilżenia. Koi po oczyszczaniu i jest wstępem do dalszych kroków w pielęgnacji. Warto zainwestować w produkt odświeżający i rozjaśniający cerę.

4. W prostocie tkwi siła

Przy wspomnianej koreańskiej pielęgnacji nauczyliśmysię, że więcej znaczy lepiej. Nie do końca tak jest. Coraz częściej rezygnujemy z wielu etapów i kosmetyków, bo nasz askóra często niepotrzebuje aż tylu warstw. Tak samo jest w przypadku "crystal skin". Najważniejsza jest za to kolejność, zwłaszcza gdy na twarz aplikujemy wspomiane kwasy czy retinol. Jeśli o tym zapomnisz, to zamiast idealnej cery doczekasz się podrażnienia i zaczerwienienia, a to wcale tak szybko nie schodzi (tak, same mamy na koncie kilka beauty wpadek). Trzeba czytać opakowaniai zalecenia od producentów. 

Ważna jest też gęstość danego kosmetyku. Stara zasada brzmi: zacznij od najlżejszej warstwy, a skończ na najbardziej gęstym kremie lub olejku. 

Kosmetyki, dzięki którym twója skóra będzie wyglądać, jak "crystal skin"

Yope, krem na noc MOON SPA AKTYWNE LIPIDY + BAKUCHIOL 1%