W polskich kinach „Cruella” pojawiła się 28 maja tego roku. Spragnieni kinowych wrażeń fani, podobnie zresztą jak na całym świecie, tłumnie pojawili się na premierowych pokazach najnowszego dzieła Disneya. Wyniki box office potwierdzają, że film po kilku, a w niektórych krajach kilkunastu dniach może być określany kasowym przebojem. W trudnych pocovidowych czasach dzieło Craiga Gillespiego zarobiło do tej pory ponad 85 milionów dolarów, a to przecież jeszcze nie koniec.

Za tą popularnością idą również pozytywne recenzje. „Cruella” w fachowym serwisie RottenTomatoes.com uzyskała 75% pozytywnych ocen od krytyków oraz oszałamiające 97% od widzów. W tych okolicznościach Disney nawet nie grał na zwłokę, tylko poinformował, iż już trwają prace nad kontynuacją „Cruelli”.

Ponowne osadzenie Emmy Stone w tytułowej roli wydaje się sprawą pewną, ale amerykańskie portale powołując się na swoje źródła przekazały, że nad kontynuacją pracowali będą twórcy oryginału – wspomniany już reżyser Craig Gillespie oraz scenarzysta Tony McNamara. Więcej szczegółów związanych z „Cruellą 2” nie podano, ale sama informacja  o rozpoczęciu prac może napawać optymizmem.

Co takiego ma w sobie „Cruella”?

Zapowiedziany wiele miesięcy temu film z jednej strony mógł fascynować, ale z drugiej pojawiło się wiele obaw. Chociażby ta, że uniwersum dalmatyńczyków nie jest obecnie specjalnie popularne, dlatego film – nawet jeśli będzie udany – może okazać się finansową wtopą. Tak się jednak nie stało, a w zgodnej opinii krytyków stało się tak z kilku powodów.

Największym pozytywem „Cruelli” jest fakt, że jest dziełem stworzonym z myślą o dorosłym widzu. Choć to komedia kryminalna, nie brakuje w filmie wątków poważniejszych. Kolejną zaletą produkcji jest obsada, a na czele wszelakich zestawień króluje Emma Stone. Zdobywczyni Oscara wykreowała Cruellę De Mon godną naszych czasów. Nie można nie wspomnieć o znakomitej muzyce, która jest bez wątpienia świetnym uzupełnieniem dynamicznie poprowadzonej fabuły. Wygląda na to, że Craig Gillespie znalazł przepis na sukces!