Minął zaledwie miesiąc od ślubuMeghan Markle i księcia Harry'ego, a tabloidy (zwłaszcza brytyjskie) nadal interesują się życiem sławnej pary. Każde stylizacja księżnej Sussex jest szeroko komentowana, a od kilku tygodniu plotkuje się również o ciąży. Według National Enquirer oraz Life & Style 36-letnia księżna Meghan spodziewa się bliźniąt. Z powodu tych doniesień dziennikarze zastanawiają się teraz, co stanie się z książęcym tytułem, jeśli Meghan urodzi same dziewczynki.

Córki Meghan Markle i księcia Harry'ego nie otrzymają tytułów książęcych. Dlaczego?

Jeśli księżna Meghan i książę Harry będą mieć jedynie potomstwo płci żeńskiej, ich tytuł skończy się wraz ze śmiercią arystokraty. Księciem Sussex, hrabią Dumbarton i baronem Kilkeel może zostać jedynie syn tej sławnej pary. Chociaż w 2013 roku ustanowiono "Succession to the Crown Act 2013", na mocy którego sukcesja tronu przechodzi na najstarsze dziecko bez względu na płeć (dzięki temu księżniczka Charlotte jest 4. w kolejce do tronu, wcześniej księżniczka musiałaby ustąpić na rzecz młodszego brata Louisa), prawo to dotyczy jedynie przyszłej głowy państwa w Wielkiej Brytanii. Dziedziczenie tytułów z ojca na syna pozostaje bez zmian. Od kilku lat parlament próbuje to zmienić, jednak prawo o nazwie "Succession to Peerages" nadal nie weszło w życie - ma zbyt mało zwolenników.

"Succession to the Crown Act 2013" wprowadził również zmianę dotyczącą zawierania małżeństw z katolikiem (wcześniej taki związek "odsuwał" kandydata od tronu), a "zgodę monarchy wymagają jedynie małżeństwa pierwszych sześciu kandydatów do tronu".