O Lily McMenamy zrobiło się głośno w zeszłym tygodniu, gdy wypłynęła plotka o jej udziale w debiutanckim pokazie damskiej kolekcji odświeżonego domu mody Saint Laurent Paris. Według pogłosek córka amerykańskiej supermodelki miała pojawić się u Hediego Slimane'a jako exclusive. Jednak już następnego ranka widzieliśmy ją w pokazie Chanel. Jak przyznała debiutantka, lekcji chodzenia po wybiegu udzieliła jej sławna mama w swoim pokoju w hotelu Hyatt.

fot. ImaxtreeKristen McMenamy w finale pokazu Chanel couture wiosna-lato 2011, fot. Imaxtree

Kim jest Lily McMenamy? Córka Kristen McMenamy urodziła się w Stanach w 1994 r., ze związku z Tunezyjczykiem Hubertem Boukobsa. Para szybko się rozstała, a Lily zamieszkała z matką w Londynie. Dziewczyna często odwiedzała ojca mieszkającego w Paryżu, ale wolała nosić bardziej rozpoznawalne nazwisko matki. Po skończeniu liceum przeniosła się do stolicy Francji na stałe. Jak opowiada początkująca modelka w wywiadzie z portalem Into the Gloss, początkowo planowała pracować jako kelnerka albo aplikować na staże w galeriach sztuki. Ale jej sekretnym marzeniem zawsze był modeling. Do agencji NEXT zgłosiła się na kilka dni przed Fashion Week Paris. Jej portfolio zawiera tylko jedno zdjęcie.

Prestiżowy debiut przyniósł Lily McMenamy szybki rozgłos i wiele wzmianek w mediach, ale też podzielił fanów mody na zwolenników i przeciwników początkującej modelki. Za sprawą wyjatkowo niekorzystnego zdjęcia z pokazu Chanel, 18-latkę spotkała fala krytyki, zwłaszcza na internetowych forach o modzie. Bywa nazywana brzydką córką sławnej matki, ale fani podziwiają jej wyjątkowe usta, podobieństwo do Kristen, a także do popularnej holenderskiej modelki Daphne Groeneveld. Z wyrazistymi wargami, niewyprostowanymi zębami i masywnym nosem po tacie, Lily budzi skrajne emocje. Nie byłaby jednak pierwszą top modelką o trudnej urodzie. We współczesnym modelingu defekty urody sprawiają, że dziewczyna wyróżnia się z tłumu wysokich ślicznotek.

Jak uważacie, czy Lily będzie kolejną ważną modelką charakterystyczną czy zniknie równie szybko, jak się pojawiła? W świecie mody koligacje rodiznne na pewno nie przeszkadzają, wystarczy wymienić Tali, córkę Annie Lennox, przyrodnią siostrę Kate Moss czy Alice Dellal (córkę brazylijskiej modelki sprzed lat i siostrę założycielki marki Charlotte Olympia). W przypadku Lily doszło do precedensu. Zarówno sławna matka, jak i córka nadal aktywnie pracują w modelingu (nie licząc modeli dziecięcych, np. córek Crawford i Vodianovej). Z pewnością projektanci nie przepuszczą okazji pokazaniaKristen i Lily w jednym pokazie albo w jednej kampanii.

Zobaczcie zdjęcia Lily wGALERII. Jak myślicie, czeka ją wielka kariera?