Wartościowe składniki w daniach mrożonych – 100% naturalnego smaku

Świat mrożonych dań gotowych w rzeczywistości nie różni się zbytnio od realiów związanych z innymi posiłkami. Zarówno wśród mrożonek, jak i innych dań pochodzących ze sklepu, cateringu czy lokali gastronomicznych możemy znaleźć potrawy bardzo niskiej jakości – bogate w tłuszcze trans i zbędne dodatki do żywności. Na drugim biegunie znajdują się dania przygotowywane z naturalnych składników sprawdzonego pochodzenia. Ich przykładem może być FRoSTA, której dania mrożone tworzone są w oparciu o politykę 100% naturalnego smaku. Co to oznacza w praktyce? Gotowe dania mrożone i ich składniki nie zawierają dodatków do żywności takich jak wzmacniacze smaku, barwniki czy aromaty.

Skład bez niespodzianek

Jeśli zależy ci na daniach mrożonych najwyższej jakości, dokładnie analizuj ich skład, zanim dokonasz zakupu. Niektóre marki niestety wciąż idą na łatwiznę – w składzie dań natkniesz się na połowę tablicy Mendelejewa, a niejasne określenia mogą jedynie wprowadzić cię w błąd. Im prostszy i naturalniejszy skład, tym lepiej. Dobrym wyborem mogą okazać się produkty, na opakowaniach których z łatwością odczytasz informacje o wszystkich składnikach zawartych w produktach, bez uogólnień i niejasności. Wbrew pozorom, sól w gotowych daniach mrożonych nie musi być wzbogacana antyzbrylaczami, a świeża śmietana i prawdziwy ser są znacznie lepsze od swoich sztucznych odpowiedników.

Zaufane pochodzenie składników

Nie bez znaczenia jest także wiedza, skąd pochodzą produkty wykorzystane do przygotowania dań mrożonych. Dobrą praktyką jest weryfikacja – przekonaj się, czy ryby wykorzystywane do sporządzenia posiłków pochodzą ze zrównoważonych łowisk i posiadają niebieski certyfikat MSC. Dla przykładu mintaj, który znajdziemy w daniach FRoSTY, mrożony jest jeszcze na morzu, co pozwala na zachowanie wielu walorów ryby.
Inną informacją, na jaką warto zwrócić uwagę, jest wskazanie kraju pochodzenia składników – np. na opakowaniu lub stronie internetowej marki. Rzetelny producent nie będzie miał w tej kwestii nic do ukrycia, a sprawdzony dostawca spełni wysokie wymagania związane zarówno ze standardami produkcji, jak i optymalnymi warunkami transportu gotowych dań mrożonych.

Przygotowywane jak w domu

Mrożone dania gotowe powstające wyłącznie z naturalnych składników są przygotowywane zupełnie jak w domu. Jedyna różnica polega więc na tym, że wybierając jedno z nich, oszczędzasz mnóstwo czasu, nie rezygnując jednak z doskonałego smaku i wartości posiłków. Jedzenie przygotowywane we własnej kuchni z pewnością również zdarza ci się zamrażać, aby skorzystać z niego w dowolnej chwili. Gotowe dania mrożone mogą reprezentować dokładnie taką samą jakość!

Szybkie i proste w przygotowaniu bez utraty jakości

Większość zadowolonych klientów wybiera jakościowe gotowe dania mrożone z dwóch powodów: dla ich doskonałego smaku oraz aby zaoszczędzić czas. Postaw więc na urozmaicone potrawy, poszukuj ciekawych inspiracji i odkrywaj nowe smaki. Gotowe dania mrożone, takie jak FRoSTA, z łatwością przygotujesz na patelni, w mikrofalówce bądź w piecu, najczęściej w około 10 minut. Następnie możesz delektować się ich smakiem w ramach domowego obiadu lub zjeść pyszny lunch w pracy inspirowany kuchniami całego świata! Co ważne, ulubione dania bez problemu znajdziesz w przydomowym sklepie, supermarkecie bądź robiąc zakupy przez internet – to nie tylko oszczędność czasu, ale także możliwość przełamywania kulinarnej rutyny!