"Stacja Refill Bar wzbogaciła życie mojego salonu. Stała się pretekstem do rozmów o tym, co jest dla nas ważne, zwróciła uwagę na ilość plastiku i opakowań, którą można świadomie ograniczać.

Klienci zauważają, że Authentic Beauty Concept to żywa marka, która podąża z duchem zmian, a nawet je wyprzedza. To marka, która zachęca do pójścia w nowym, cennym, jedynym słusznym kierunku – prawdziwości, autentyczności" - dodaje Marta. Tak samo dla niej, jej salonu, jak i marki Authentic Beauty Concept, ekologia i myśl o sensownym korzystaniu z zasobów to sprawa pierwszorzędna. Połączenie Atelier Stylissimo i stacji refill to więc najbardziej naturalne rozwiązanie z możliwych. Jak właściwie działa ten koncept?

Stacja refill Authentic Beauty Concept 

Najpierw stylista włosów przeprowadza indywidualną, profesjonalną konsultację na temat potrzeb i sposobów pielęgnacji włosów, by zarekomendować odpowiednie kosmetyki. W drugim etapie stylista korzystając z Refill Baru napełnia butelkę wykonaną w 92% z plastiku pochodzącego z recyklingu odpowiednim produktem. Każde opakowanie zostaje opatrzone etykietą w 85% wykonaną z folii PE pochodzenia roślinnego, odnawialnej alternatywy dla polietylenu. Po zużyciu zawartości, butelka nie trafia do kosza ani nawet do recyklingu - zamiast tego można ją przynieść z powrotem do salonu w celu ponownego napełnienia i cykl jej życia zaczyna się od nowa.

I nie, Refill Bary Authentic Beauty Concept znajdziecie nie tylko w Warszawie! Oto pełna lista salonów, do których możecie przyjść z pustą butelką po swoim ulubionym kosmetyku i napełnić ją na nowo: 

  • Atelier Stylissimo, Warszawa
  • DW Creative Group, Warszawa
  • Hairmate Wilanów, Warszawa
  • Le Grand, Wrocław
  • Studio Fedoryszyn, Wrocław
  • O! My Hair, Katowice
  • Studio Vivian, Bielsko Biała
  • Cassiopeia, Józefosław

"Bycie uczciwym jest dla nas ważniejsze niż bycie idealnym. Każdego dnia staramy się być lepszymi"

Podkreśla marka Authentic Beauty Concept i dodaje: "Wierzymy, że wszyscy mamy wpływ na rzeczywistość, nawet jeśli podejmujemy małe kroki. Kiedy zsumujemy wszystkie drobne, osobiste wysiłki każdego z nas, jako społeczność dokonamy realnych zmian i zrobimy ogromny krok w dobrą stronę.

Jak ta myśl przekłada się na codzienne życie salonu? "Naturalnie, najważniejsza jest jakość usługi i piękne, zdrowe włosy. Ale świadomość, że przychodzimy do miejsca i do ludzi, którzy podzielają te same wartości czyli uważność na codzienne wybory, świadomość potrzeb planety, ograniczenie konsumpcjonizmu, szacunek dla wody - sprawia, że nie działamy tylko w relacji fryzjer – klient. Tworzymy społeczność myślącą i żyjącą w zbliżony sposób, podobnie jak marka Authentic Beauty Concept tworzy i inspiruje społeczność #authenticbeautymovement" - podkreśla Marta. 

Profesjonalne kosmetyki premium AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT do pielęgnacji i stylizacji włosów oraz informacje o miejscach, w których dostępne są Refill Bary jest dostępna na stronie authenticbeautyconcept.pl w zakładce Wyszukiwarka Salonów.