Włączając telewizor podczas świątecznych wieczorów z łatwością zauważyć można, że to wszystko już było. Jeśli nie lubisz oglądać po raz kolejny świątecznych przebojów, które niczym nie zaskakują, poszukaj czegoś w ofercie popularnych serwisów streamingowych i VOD. Pojawiają się tam różnego rodzaju produkcje, które wcale nie muszą być bezpośrednio związane ze świętami bożonarodzeniowymi.

Chodzi przede wszystkim o to, żeby ich seans pozwolił Ci na wyluzowanie się i odpoczynek. Żeby dały Ci satysfakcję, a jednocześnie nie były przesadnie emocjonalne. Lżejsze, sprawiające wiele satysfakcji podczas oglądania seriale i filmy to coś, co doskonale sprawdzi się podczas rodzinnego (lub samotnego) seansu w czasie Bożego Narodzenia. Zatem co oglądać w czasie świąt? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Planeta Singli: Osiem historii

Serial o miłości to propozycja doskonała na bożonarodzeniowy seans. W tym wypadku powrócono do świata znanego z filmów z serii „Planeta Singli”, ale zaprezentowano go w formie serialu. Składa się on z ośmiu osobnych i uniwersalnych opowieści o miłości – bezwarunkowej i takiej, która nie zna żadnych granic. Wspólny mianownik? Wszyscy poznają się oczywiście przez aplikacje randkowe. W „Planeta Singli: Osiem historii” zagrali między innymi Izabela Kuna, Bartłomiej Topa, Piotr Witkowski czy Rafał Królikowski.

Uwaga, Anglicy!

Uma Thurman i Tim Roth to duet, który zwyczajnie trzeba zobaczyć. Szczególnie, że są oni odtwórcami głównych ról w szalonej komedii opowiadającej o parze Brytyjczyków, którzy – przez długo hazardowe – uciekają do Los Angeles, żeby ukraść drogocenny klejnot. Jak nietrudno się domyślić, nie będzie to łatwe zadanie. Za film „Uwaga, Anglicy” odpowiedzialny jest James Oakley. Produkcja zadebiutowała w kinach 4 maja 2018 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ: 5 najlepszych filmowych parodii [PRZEGLĄD ELLE MAN]

Król

Miniseriale biją ostatnio rekordy popularności, ponieważ to świetny sposób na opowiedzenie dłuższej historii, która jednak zostaje skondensowana do 6 czy 8 odcinków. Tak właśnie jest z „Królem”, czyli jednym z najlepszych polskich seriali ubiegłego roku. Produkcja przenosi nas do 1937 roku i opowiada historię Kumy Kaplicy i Jakuba Szapiro – przywódców warszawskiego gangu. Rasowy gangsterski serial z ciekawą historią i wielowątkową fabułą. Na koniec kilka nazwisk – Jakubik, Szyc, Żurawski, Boczarska, Gajos. Czego chcieć więcej?

Dziewięć kobietek

Francuski serial opowiada historię dziewięciu kobiet, które mieszkają w jednym z paryskich budynków. Są w różnym wieku, mają różne historie. Pozornie łączy je tylko to, że mieszkają obok siebie. Tylko pozornie. Każdy odcinek tego miniserialu to opowieść o innej kobiecie. Te obyczajowe anegdoty przygotowane przez twórców zachwycają realizmem i wspaniałym ukazaniem codzienności. Co łączy bohaterki „Dziewięciu kobietek”? Pożądanie.

PRZECZYTAJ TEŻ: 5 najlepszych seriali animowanych dla dorosłych [PRZEGLĄD ELLE MAN]

The Office PL

Brytyjski oryginał i amerykański remake „The Office” uznawane są obecnie za kultowe. Swoją wersję postanowili przygotować również Polacy, co zaowocowało serialem komediowym zatytułowanym „The Office PL”. Opowiada on o pracownikach firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej, a rzecz dzieje się w Siedlcach. Znany ze wspomnianych odsłon komediowy klimat przeniesiony został w polskie realia i zostało to zrobione naprawdę dobrze. W serialu, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, grają między innymi Piotr Polak, Adam Woronowicz oraz Vanessa Aleksander.

Na karuzeli życia

Coś dla fanów Woody’ego Allena. Słynny reżyser i scenarzysta postanowił przenieść nas do lat 50. XX wieku i słynnego parku rozrywki Coney Island. To właśnie tam splatają się losy czwórki głównych bohaterów filmu „Na karuzeli życia”. To film opowiadający historie zupełnie różnych ludzi – jeśli chodzi o doświadczenia, cele i emocje. Z pozoru różnych, ponieważ w pewnym momencie okazuje się, że są do siebie nadspodziewanie podobni. W obsadzie Kate Winslet, Justin Timberlake, Jim Belushi i Juno Temple.

PRZECZYTAJ TEŻ: Seriale o modzie (lub z modą w tle), które obejrzysz na Netfliksie [PRZEGLĄD ELLE MAN]