Modny sweter z golfem

Grubo pleciony i wełniany. Klasyczny, cienki, kaszmirowy. Miękki i mięsisty z dodatkiem delikatnego moheru. Wersji, kolorów i składów tekstylnych niczym liter w alfabecie, ale nazwa zawsze ta sama: golf. Praktyczny, ciepły, ozdobny, niezastąpiony. To jeden z niezbędników w męskiej szafie. Pasuje do marynarek, do sportowych kurtek, zacnie prezentuje się z eleganckimi płaszczami, wyłania się spod kołnierza koszuli i świetnie radzi sobie solo. Do tego eliminuje potrzebę szalika. Może pozostać akcentem kolorystycznym w stonowanym zestawie albo przyćmić resztę, występując w patchworkowej formie lub wersji XXL, z rękawami tak długimi, że nie widać palców dłoni. Najlepiej mieć go w kilku wariantach, zimą bowiem bezsprzecznie gra główną rolę w spektaklu garderobianego życia.

Najmodniejsze puchówki na zimę

Do niedawna aura bieli o tej porze roku była czymś oczywistym. Dziś ocieplenie klimatu, zanieczyszczenie środowiska i anomalie pogodowe są nową, trudną codziennością. Zupełnie jak brak śniegu na święta. Szarą zimę można pokolorować flamastrem soczystych barw i fluorescencyjnej energii. Dla widoczności, rozpoznawalności, bezpieczeństwa albo po prostu dla zabawy. To kolorowanka bez sztywnych zasad. Nie zawsze jest w sportowym stylu. Z reguły opiera się na puchu. Dziś bowiem puchowe kurtki przybierają formę płaszczy, są oversize’owe albo mają przeskalowane rękawy. Mogą być barwnym patchworkiem, żywym obrazem, mieć dekoracyjne elementy i wycinanki albo pozostać w mono kolorze. Ale przede wszystkim mają być ciepłe i wygodne. Komfort zawsze na pierwszym miejscu.

Ciepłe polary na każdą okazję

Miłe w dotyku, ciepłe, miękkie, wygodne, aż chce się do nich przytulać. Mogą być różnej barwy i umaszczenia, ważne, żeby grzały jak dobry, zimowy pled. Nadają się na wypad do górskiej chaty i popołudniowe spacery. Ale równie dobrze uzupełniają streetwearową stylizację, a w domowych warunkach wzbogacą szare klasyczne dresy. I pomyśleć, że dwie dekady temu wszelkie pluszowe polary uważaliśmy za niewyjściowe.

Tekst ukazał się na łamach najnowszego, zimowego wydania magazynu ELLE Man. 

Może Cię zainteresować także: