Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko stylowy, ale przede wszystkim praktyczny dodatek. Latem chronią nasze oczy przed słońcem, pyłem oraz kurzem. Niezbędne są również zimą, kiedy ostre promienie słoneczne odbijające się od śniegu stanowią zagrożenie dla naszego wzroku. Jednak nie wszystkie okulary dostępne na rynku spełniają wymagane normy, dlatego przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. 

- Podczas wybierania okularów przeciwsłonecznych, powinniśmy przede wszystkim skupić się na rodzaju soczewek. Okulary, które posiadają wyłącznie przyciemnione soczewki, nie zapewniają nam żadnej ochrony, wręcz przeciwnie – mogą nawet spowodować uszkodzenie wzroku. Zalecamy więc wybieranie okularów wyłącznie z filtrami blokującymi szkodliwe światło ultrafioletowe oraz filtrem polaryzacyjnym – mówi Marcin Krasnodębski, ekspert marki Belutti.

Oprócz soczewek, ważny jest również rozmiar okularów. Nie powinny one zsuwać się z twarzy i dotykać policzków podczas uśmiechania się. Warto zwrócić uwagę także na to, by nie było zbyt dużej odległości miedzy mostkiem a nosem. Należy również sprawdzić czy ciężar okularów, kształt czy też długość zauszników nie powodują jakiegokolwiek dyskomfortu.


Mając na uwadze przede wszystkim dobro konsumentów, marka Belutti stworzyła kolekcję okularów przeciwsłonecznych wiosna-lato 2020, w której wszystkie modele posiadają filtry UV 400 oraz polaryzację, dzięki czemu zapewniają prawidłową ochronę oczu.  Najnowsza kolekcja liczy ponad 170 modeli i składa się linii regular oraz linii fashion. Poza odpowiednią ochroną, jaką powinny zapewnić okulary, marka skupiła się także na najnowszych trendach oraz najwyższej jakości wykonania.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Linia regular, przepełniona jest klasycznymi modelami z nutą nowoczesności. Metalowe wstawki czy też niestandardowe kształty nadają charakteru z pozoru tradycyjnym okularom. Nie zabrakło także modeli w kształcie uwielbianych przez fashionistki kocich oczu oraz tych z charakterystycznymi kantami. W najnowszej kolekcji znalazły się również okulary inspirowane latami 80. Każdy model występuje w co najmniej trzech wariantach kolorystycznych.

Model: SBC 174

Model: SBC 181

SBC 174

Fokus na oryginalne detale

Linia fashion skierowana jest przede wszystkim do kobiet, które traktują okulary jako biżuteryjny dodatek oraz  niezbędny element każdej stylizacji. W tej serii najważniejsze są detale, które podkreślają wyjątkowość każdej pary okularów. Klasyczne pilotki, mirror glasses czy okulary z biżuteryjnymi zdobieniami to tylko niektóre z propozycji oferowanych przez markę. Nie zabrakło również zwierzęcych printów i odważnych kolorów.

Model: SFJ 034

Model: SFJ 045

W nowej kolekcji, oprócz okularów damskich, znalazły się także modele skierowane do mężczyzn oraz dzieci. 

Swój wymarzony model okularów przeciwsłonecznych możesz zamówić bezpłatnie na stronie www.belutti.com z odbiorem osobistym w jednym z kilkuset renomowanych salonów optycznych na terenie całej Polski.

Dostępność: najlepsze salony optyczne na terenie całej Polski oraz strona internetowa marki.

Cena sugerowana: 399 zł 

Więcej na www.belutti.com

O marce:
BELUTTI to polska marka z włoskimi korzeniami, która oferuje oprawy okularowe i okulary przeciwsłoneczne dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Marka narodziła się w 1998 roku, w urokliwym włoskim miasteczku Belluno.

BELUTTI to połączenie nowoczesnego designu i najwyższej jakości wykonania. Cechą charakterystyczną marki jest dbałość o detale - zdobiące zauszniki lub fronty opraw to znak rozpoznawczy Belutti. Każdy element jest idealnie wkomponowany w oprawę, a starannie wyselekcjonowane materiały są dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. 
Okulary i akcesoria optyczne BELUTTI są dostępne w ponad kilkuset renomowanych salonach optycznych w Polsce i Europie.