Dyrektor artystyczny francuskiego domu mody Dior, Raf Simons zaprezentował linię Cruise 2015.. na Brooklynie! Pokaz, który odbył się w Nowym Jorku stworzył transatlantycki most łączący dwa odległe i jakże kontrastujące ze sobą metropolie. Długodystansowa podróż zespoliła elegancką paryską Avenue Montaigne ze stymulującym i energetycznym Nowym Jorkiem. Odniesienia do tej podróży są zauważalne w całej linii, pełnej nonszalanckich oraz wyrafinowanych kobiecych sylwetek.

Motyw jedwabnej apaszki wydaje się być przewodnim całej kolekcji. Pojawił się m. in. w postaci warstwowych, drapowanych spódnic, a także lejących topów – w obu przypadkach o zgeometryzowanej formie. Linia jest bogata w różnorodne spódnice i sukienki. Talia jest podkreślona, a stan wysoki, dominują długości midi i maxi. Zauważyliśmy także długie płaszczowe kamizelki oraz słynne bar jacket, będące symbolem luksusowego domu mody już w pierwszym pokazie, który odbył się w 1947 roku.

Do linii Cruise 2015 wkradła się subtelna asymetria i miękkie drapowania tkanin. Charakterystczna jest także wartstwowość projektów – zarówno lekkich, półtransparentych sukienek oraz architektonicznych bluzek łączących kontrastujące materiały, jedwabiu i kaszmiru. Raf Simons wprowadza malarskie akcenty i ażury, które przewijają się w całej kolekcji. Nieco surowe, abstrakcyjne, ekspresyjnie malowane wzory oraz modifikowane motywy kwiatów uzupełniają graficzne eleganckie paski, w których można się doszukiwać dyskretnego nawiązania do flagi Stanów Zjednoczonych. Na linię Christian Dior Cruise 2015 składa się 66 sylwetek.

Na pokazie nie zabrakło stylowo ubranych gwiazd, m. in. Rihanny, francuskiej aktorki Marion Cotillard, amerykańskiej odtwórczyni jednej z głównych ról serialu "Dziewczyny" – Allison Williams, a także aktorek Maggie Gyllenhaal i Leelee Sobieski (ich kreacje znajdziecie w galerii).

Pokaz Chistian Dior Cruise 2015, galeria >>>

Tekst: Kaja Dobrzańska