Rochas z nowym dyrektorem kreatywnym

"Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do domu mody Rochas jako dyrektor kreatywny. To marka, która zajmuje szczególne miejsce w moim sercu - zarówno ze względu na głębokie osobiste więzi rodzinne, jak i dziedzictwo marki, które uważam za tak bogate i inspirujące. Nie mogę się doczekać aż przeniosę pokażę w niej mój osobisty charakter i ponownie zinterpretuję kody tego pięknego domu" napisał na Instagramie Charles de Vilmorin. Projektant, który w kwietniu zeszłego roku uruchomił swoją autorską markę, ekspresowo rozkochał w sobie branżę mody. Teraz 24-letni de Vilmorin dostał angaż w Rochas i obejmuje damską część ready to wear, ale mimo objęcia stanowiska dyrektora kreatywnego, dalej planuje prowadzić swój własny projekt.

Simone Rocha x H&M: kolekcja + ceny. Wiemy, ile będą kosztować ubrania słynnej projektantki dla szwedzkiej sieciówki>>

W rozmowie z WWD.com przyznał: "To spełnienie marzeń. To jest to, co zawsze chciałem robić, więc czuję się przygotowany psychicznie. W tej chwili prowadzę swoją markę samodzielnie, więc zrobienie wszystkiego jest trochę trudne, ale to się zmieni.

Mam zamiar przyciągnąć ludzi. Ale jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i podekscytowany. Daje mi ogromny impuls i jest bardzo stymulujące". 

Philippe Benacin, prezes i dyrektor generalny Interparfums SA, podkreślił w oświadczeniu, że pracę Charlesa de Vilmorina definiują te same wartości, które towarzyszą Rochas - śmiałość, elegancja, ponadczasowość i oryginalność. "Młodość, talent i dzikość Charlesa zapewnią Rochas nowe życie na nadchodzące lata. Cieszymy się, że to właśnie on uczestniczy w nowej erze naszej marki" wyjaśnił.

Te ubrania będą nosić niedługo wszystkie skandynawskie influencerki. Oto 5 najlepszych kolekcji Copenhagen Fashion Week>>

Nowy projektant Rochas, który uwielbia barwną estetykę podszytą mrokiem i ukończył Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne w 2019 roku, w debiutanckiej autorskiej kolekcji pokazał między innymi patchworkowe pikowane kurtki typu bomber, inspirowane rzeźbami Niki de Saint Phalle. Jesienią pokazał swoją twórczość jako na GucciFest, jako jeden z talentów osobiście wyróżnionych przez Alessandro Michele. Jest fanem marki od najmłodszych lat (okazuje się, że jego ciotka, francuska powieściopisarka Louise de Vilmorin, znała Hélène Rochas, wdowę po założycielu Marcelu Rochas). Swoją pierwszą kolekcję dla słynnego domu mody zaprezentuje wiosną 2022 roku. 

Chanel haute couture wiosna-lato 2021. Rodzina jest najważniejsza>>