Kolekcja Chanel jesień-zima 2013

Cały świat zmieścił się w optyce Chanel. Całkiem dosłownie, bo modelki defilowały wokół ogromnego połyskującego globusa. Myliłby się jednak ktoś, kto spodziewa się etnicznych inspiracji. Karl Lagerfeld pozostał wierny swojej stylistyce - od wzorów i kolorów ważniejszy jest dla niego krój i detale, szczególnie akcesoria.

Podstawowa sylwetka z kolekcji ma kształt trapezoidalny - jest prosta do linii bioder, a zamyka ją rozszerzana spódniczka mini albo szeroka i sztywna spódnica na suwak. Dominuje szary melanż i czerń, a wśród tkanin - typowe dla marki wełny i tweedy. Urozmaiceniem były kolorowe wełny bouclé, łączące kontrastujące barwy,

DodatkiChanel

Choć uszate czapki nie dodawały modelkom urody, pozostałe dodatki od Chanel zachwycały. Płaskie buty typu brogue konkurowały z rewelacyjnymi botkami na grubym ciężkim obcasie. Przód cholewki został w nich zastąpiony zbiorem łańcuszków. Pojawiły się także półbuty na słupku z łańcuchem dekorującym brzegi podeszwy. Prawie wszystkie zostały zestawione z długi skórzanymi getrami, przypominającymi cholewki kozaków do pół uda. Bardzo sexy, ale u Karla Lagerfelda seks jest zawsze dawkowany skąpo i elegancko.

Wśród torebek dominował rozmiar mikro, a prawdziwym hitem nie były tym razem puzderka w stylu klocków Lego, a mikro-globusy. Kula na łańcuszku wystąpiła w klasycznej czerni, ale i w modnym przejrzystym pleksi.

Sukienki na wieczór

W odsłonie wieczorowej Chanel proponuje przede wszystkim trójwymiar. Aplikacje, przedarcia, splątania urozmaicały małe czarne, a suknie maxi grały przede wszystkim przezroczystością. Uzupełniały je ciężkie bransolety i kolie-obroże. Karl wieści też powrót wieczorowych rękawiczek.

Kolekcja udana i bardzo Chanel, ale czy Karl naprawdę potrzebuje aż 79 sylwetek do pełnej wypowiedzi artystycznej? Czasem męczy nas powtarzalność w pokazach tego wielkiego domu mody.

GALERIA z pokazu Chanel jesień-zima 2013

Zobacz też wideo z pokazu: